W dniach 4-13 sierpnia odbyło się w Koszalinie kolejne zgrupowanie kadry wojewódzkiej juniorów i młodzików, której szeregi zasilają dwie zawodniczki Szczecińskiego Stowarzyszenia Szachowego Dominika Ociepka oraz Roksana Jacek. Oprócz wielu atrakcji towarzyszących takich jak testy sprawnościowe, basen itp. wszyscy wzięli udział w najważniejszym wydarzeniu XVII Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Józefa Kochana.

Rywalizacja przebiegała w czterech grupach: open A dla zawodników o rankingu 2100 i wyższym, open B dla zawodników od 1800 do 2100, open C dla zawodników od 1000 do 1800 oraz open D dla zawodników urodzonych w 1996 r i młodszych.
Dominika i Roksana zostały zgłoszone do grupy C.

Aktualną formę Roksany Jacek trudno było ocenić. W minionym czasie odnotowała słaby występ w Mistrzostwach Szczecina, a następnie kilkutygodniowe problemy zdrowotne, które wykluczyły ją z udziału w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich oraz w zgrupowaniu kadry w Mielnie. Powrót do treningów nastąpił w lipcu i widać było, że z każdym dniem jej forma rośnie. Tak więc jako plan minimum Roksana założyła sobie ukończyć turniej w dwunastce, a maksimum wywalczyć drugą normę na I kategorię, oraz zajęcie miejsca w pierwszej trójce.
Ostatecznie skończyło się na 6pkt z 10 partii, ulegając jedynie doświadczonym rywalom ze ścisłej czołówki. W ten sposób plan minimum (10 miejsce) został zrealizowany, a przed zbliżającym się makroregionem prezentowany coraz wyższy poziom nastraja optymistycznie.

Dla Dominiki Ociepki było to drugie zgrupowanie kadry i niestety nie było zbyt szczęśliwe, ponieważ na drodze stanęła choroba. Już II rundę grała z gorączką, a III oddała walkowerem wykorzystując czas na wizytę u lekarza. Wracała jednak do zdrowia, ale poziom gry w turnieju był daleki od możliwości Dominiki.

Dziewczęta zaliczyły także kolejny występ przeciwko arcymistrzowi w symultanie z Arturem Jakubcem oraz wzięły udział w międzynarodowym teście sprawności fizycznej.