Dołącz do Klubu!

Co zrobic?

Chcesz być klubowiczem?

Jak zostać członkiem Klubu Szachowego Gryf Szczecin?

Aby zostać członkiem klubu, należy zapoznać się ze statutem, wypełnić i podpisać czytelnie deklarację członkowską oraz uregulować składkę roczną.

Statut KSz Gryf Szczecin

Składka członkowska 2024

Czy uczestnik zajęć/treningów automatycznie staje się członkiem klubu?

Nie. Wstąpienie do klubu to osobna procedura.

Jak dokonać rejestracji w Centralnym Rejestrze PZSzach?

Aby zostać czynnym zawodnikiem zarejestrowanym w Polskim Związku Szachowym trzeba wypełnić odpowiedni formularz rejestracyjny. Opcjonalne jest uzyskanie licencji szachowej, która jest konieczna tylko w zawodach rangi Mistrzostw Polski oraz eliminacjach do MP. Wszystkie formalności załatwi klub. Link – formularz rejestracji w CR PZSzach.

Czy można być członkiem wielu klubów/stowarzyszeń szachowych?

Tak, z zastrzeżeniem, że reprezentować w zawodach można tylko jeden. W przypadku szachów, jeśli nie są to zawody branżowe, szkolne lub uczelniane, będzie to klub określony w Centralnym Rejestrze Polskiego Związku Szachowego.

Deklaracja dla pełnoletnich

Deklaracja Dla niepełnoletnich

KLUB

Dlaczego warto wstąpić do KSz Gryf Szczecin?

Dlaczego warto?

Wstąpienie do klubu daje wielokierunkowe korzyści, które nie sposób opisać w kilku zdaniach. To przede wszystkim szansa na rozwój talentu szachowego pod okiem doświadczonych szkoleniowców, u których zawsze uzyskasz cenne wskazówki i porady. To także możliwość miłego i twórczego spędzenia wolnego czasu w gronie osób dzielących tę samą pasję.
Jeśli myślisz o udziale w zawodach rangi mistrzostw międzywojewódzkich, albo mistrzostw Polski, to z nami łatwiej przebrniesz przez uciążliwe wytyczne, regulaminy i inne warunki, których spełnienie jest konieczne do uzyskania licencji szachowej, czy też samego udziału w zawodach. To właśnie klub jest najlepszym pośrednikiem w kontaktach z innymi związkami, klubami sportowymi i organizatorami tych imprez.
Należy mieć świadomość, że życie codzienne klubu, to nie tylko szachy. W tle jest wiele miejsca dla ludzi np. rodziców którzy chcieliby zaangażować się w sprawy organizacyjne. Daje wam to realny wpływ na rozwój klubu i wyznaczanie kierunków jego działania. Na porządku dziennym są osoby, które „małymi kroczkami” zdobywają znakomite doświadczenie podczas organizacji imprez czy wyjazdów na zawody. Nierzadko tak zdobyte doświadczenie staje się pomocne w pracy zawodowej i życiu codziennym.
Do korzyści łatwo mierzalnych należy zaliczyć zniżki na udział w organizowanych przez nas turniejach oraz w miarę możliwości bezpośrednie wsparcie finansowe dla najlepszych zawodników.