Już po raz szósty (jak ten czas leci!) rozegrano w Gryficach Turniej szachów szybkich (P-15). W zawodach wzięła udział rekordowa liczba szachistów – 57.
Turniej pewnie wygrał Krzysztof Jędruszek (UKS „SZACH” Gryfice), który prowadził od startu do mety i ani przez chwilę jego wygrana nie była zagrożona. Drugi był Marek Kościelny z Kołobrzegu, a trzecie miejsce dla rutynowanego Tadeusza Twarogiela z Wolina.

Zeszłoroczny zwycięzca – Paweł Taberski (LZS Nowogard) tym razem musiał się zadowolić dziesiątym miejscem. Dobrze wypadli gryficcy juniorzy: Arek Brzozowski, Kamil Puszkarek, Kacper Karwowski i Wojtek Kwocz, którzy mieszali w czołówce turnieju i znaleźli się w pierwszej piętnastce zawodów. Klasyfikację juniorów do lat 18. wygrał Arek Brzozowski, wyprzedzając Kamila Puszkarka i 10. letniego Kacpra Karwowskiego. Wśród juniorów do lat 12. najlepszy był Kacper Karwowski, który wyprzedził Wiktora Kuźmińskiego i Tobiasza Smal. Najlepiej grającą szachistka została Dorota Jędruszek, która wyprzedziła Joannę Sokół i 4. letnią Amelię Peter z Łobza. Wśród zawodników powyżej 60. lat tryumfował Tadeusz Twarogiel, który okazał się lepszy od Adama Stefańskiego z Nowogardu i Ryszarda Wilkołka ze Świnoujścia.