W dniach 28-30 grudnia 2008 Dominika Ociepka wzięła udział w Mistrzostwach Londynu Juniorów w szachach klasycznych grupie wiekowej do lat 12. Turniej odbył się na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim tempem 60 minut na 36 posunięć + 20 minut na dokończenie partii.

Rozgrywki te poprzedzają kwalifikacje. Do finału można dostać się z rożnych turniejów w szachach szybkich. Dominika wzięła udział w zaledwie jednym turnieju eliminacyjnym, i aby zagrać w finale musiała zdobyć 4.5 pkt z 6 partii. Zdobyła 4 i połówki zabrakło. Jednakże dwa tygodnie przed finałem zagrała w klasyku (Northwick Park Congress), zamiast w kolejnym turnieju eliminacyjnym P-30, który toczył się w tym samym czasie. W zasadzie już wówczas podjęliśmy decyzje o rezygnacji z gry w finale, a zamiast tego zamiast tego w przerwie świątecznej miała zagrać kolejny klasyk. Jednak główny organizator finałów, dostrzegając dobry rezultat Dominiki w klasyku Northwick Park, dopuścił ja bezpośrednio do finału.

Turniej finałowy cieszył się dużą frekwencja, bo aż 78 czołowych juniorów i juniorek wysp brytyjskich zdecydowało się z szachami spędzić przerwę świąteczną. To tylko grupa A (major), a w grupie B (Minor) grało kolejnych kilkudziesięciu zawodników. Są to mistrzostwa prestiżowe, w których zazwyczaj czołowe miejsca zajmują reprezentanci UK na mistrzostwa Europy i Świata, tak dziewczęta, jak i chłopcy.

I turniej okazał się zbyt silny dla naszej zawodniczki. Do tego ewidentnie nie była w formie. Zdobyte 4 pkt uplasowało Dominikę na dzielonej 44-56 pozycji.
Wprawdzie w I rundzie dobrze zaczęła wygrywając przyjemna dla oka miniaturkę, jednak w rundach II i III pozwoliła sobie na duże błędy w fazie debiutowej, co zepchnęło ja do głębokiej defensywy i pozycji nie udało jej się obronić. Na dystansie od IV do VII rundy Dominika zdobywa 3 pkt z 4 partii i jest nadzieja na pozytywne zakończenie turnieju. Niestety w VIII rundzie znowu niedokładność w debiucie i od początku partii obrona białymi gorszej końcówki. W ostatniej partii turnieju, bardzo swoja droga interesującej, Dominika czarnymi najpierw wyrównuje, później gra na słabego pionka rywala, świetnie rozgrywa trochę lepsza, ale chyba remisowa więzówkę, i w momencie, gdy doprowadziła do czystej wygranej na zrealizowanie przewagi pozostało jej ok. 3 minut, gdzie całkowicie się pogubiła i przegrała.