Zwycięzcą dwudniowych zmagań został Wojciech Śmieszek z Gryf Szczecin. Zdobył 6,5 punkta z 7 partii. Z takim samym dorobkiem punktowym turniej ukończyła Joanna Maruszczak (Gryf Szczecin), a o wyższym miejscu jej klubowego kolegi zadecydowała punktacja pomocnicza. III miejsce zajął Jan Gregorz z Pałacu Młodzieży Szczecin.

WYNIKI :Otwarte Mistrzostwa KSz Gryf Szczecin w Szachach Klasycznych P’60

Na zdjęciu: początek VI rundy, Joanna Maruszczak w oczekiwaniu na atak falangi pionów, który Sławomir Janus przypuścił na skrzydle królewskim. Na drugim planie skoncentrowany Wojciech Śmieszek, który nie miał lekko w partii z Piotrem Nicińskim.

Prowadzone były również klasyfikacje wiekowe. Najlepsza do lat 14 okazała się Maria Krzywnicka (Gryf Szczecin), a do lat 10 wygrał Adam Stolarski (Gryf Szczecin).
Turniej przebiegł w prawdziwie sportowej atmosferze gdyż sporo osób interesowało poprawienie swoich kwalifikacji szachowych normą na wyższą kategorię. Tym razem udało się to niżej wymienionym:

• Jan Gregorz – II kategoria (1800)
  • Maciej Górka – III kategoria (1600)
  • Dariusz Popadowski – III kategoria (1600)

Serdeczne podziękowania dla Dariusza Popadowskiego za ufundowanie nagród rzeczowych dla zwycięzców w kategoriach wiekowych.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i zapraszamy na nasze kolejne turnieje!