14 kwietnia w Koszalinie odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. Bardzo dobre starty odnotowali juniorzy Szczecińskiego Stowarzyszenia Szachowego:
W grupie chłopców do lat 10, Majewski Alex zajął wysokie 4 miejsce, a Maruszczak Maciej 13 pozycję.
W grupie dziewcząt do lat 10 dwie(!) nasze reprezentantki zdobyły medale: Ociepka Dominika medal złoty, a Maruszczak Joanna medal brązowy.
Wśród chłopców do lat 14 mieliśmy jednego reprezentanta Kulisa Piotra, który nie przestraszył się renomowanych rywali i zajął 5 miejsce.
Równolegle do WOM odbyły się Mistrzostwa Województwa Przedszkolaków w których wystąpiła Hanna Maruszczak – nasza najmłodsza nadzieja, która ma dopiero 5 lat. Hani niestety nie udało się wygrać żadnej partii, ale najważniejsze, że nie brakuje jej odwagi, aby tak wcześnie uczestniczyć w rywalizacji.
Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy i gratulujemy bardzo dobrej postawy!

Komplet wyników można znaleźć na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Związku Szachowego