W dniach 30-31 stycznia odbył się w Koszalinie VIII Noworoczny Turniej Szachowy. W zawodach z sukcesem wystąpiła nasza zawodniczka Joanna Maruszczak, która wygrała klasyfikację dziewcząt do lat 13.

Zawody rozgrywano tempem P’25. Najpierw rozegrano turniej szwajcarski na dystansie 8 rund i wyłoniono finałową 16 – tkę zawodników, natomiast pozostali kontynuowali grę w turnieju szwajcarskim na dystansie 5 rund.
W turnieju finałowym zwyciężył Piotr Mickiewicz, przed Klaudią Kulon i Marcelem Kanarkiem (wszyscy Hetman Politechnika Koszalińska).
Obsada zawodów była bardzo silna, stąd też naszej zawodniczce, pomimo dobrej gry nie nie udało się awansować do finału i kontynuowała zawody w turnieju pocieszenia (szwajcarskim). Ostatecznie uzyskała 7,5 pkt z 13 partii, co dało jej 8 miejsce, a pierwsze w klasyfikacji dziewcząt do lat 13.
W turnieju uczestniczył też inny szczeciński zawodnik Damian Dąbrowski, który zwyciężył w klasyfikacji chłopców do lat 9.

Szczegółowe wyniki znajdziecie na stronie organizatora www. Dostępne jest także podsumowanie na stronie www