W dniach 28-30. grudnia 2018 odbył się VI Turniej o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM w Szczecinie. 72 osoby rywalizowały w dwóch grupach rankingowych: grupa A jako 3-dniowy turniej tempem 60’+30″ zgłoszony do oceny rankingowej FIDE oraz grupa B jako 2-dniowy turniej tempem 30’+30″ z możlwością uzyskania okręgowych kategorii szachowych. Wyniki:

W dniach 28-30. grudnia 2018 odbył się VI Turniej o Puchar Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM w Szczecinie. 72 osoby rywalizowały w dwóch grupach rankingowych: grupa A jako 3-dniowy turniej tempem 60’+30″ zgłoszony do oceny rankingowej FIDE oraz grupa B jako 2-dniowy turniej tempem 30’+30″ z możlwością uzyskania okręgowych kategorii szachowych. Wyniki:

Zwycięzcą grupy A okazał się Filip Łuczak (KSz Hetman Koszalin), który nieznacznie wyprzedził punktacją pomocniczą Wojciecha Śmieszka (MUKS Stoczek 45 Białystok). Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Piotrowski (KSz Gryf Szczecin), który wypełnił swoją pierwszą normę na I kategorię szachową. Ostatnią normę na I kategorię szachową uzyskał Jan Gregorz (KSz Gryf Szczecin), który zajął IV miejsce. Najlepszą kobietą była Maria Krzywnicka (KSz Gryf Szczecin), która uzyskała kolejną normę kandydacką. W klasyfikacji rankingowej do 1600 ELO zwyciężył Dariusz Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), a nagrody w grupach wiekowych zdobyli: Patryk Trzebiński (UKS MDK Gdynia) do lat 15, Bartłomiej Łokaj (KSz Gryf Szczecin) do lat 13 i Franciszek Bochniak (KSz Hetman Koszalin) do lat 11.

Najlepszym zawodnikiem w grupie B był Bogusz Jednoralski (KSz Gryf Szczecin) i tym samym powtórzył swój wyczyn z roku 2014. Drugie miejsce zajął Piotr Motyl i jednocześnie wypełnił normę na III kategorię. Trzeci był Mateusz Leszcz (KSz Hetman Koszalin), czwarty Aleksander Łoński (KSz Hetman Koszalin), a piąty Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin). Nagrody dodatkowe zdobyli:

• Klasyfikacja dziewcząt – Hanna Tokarek
  • Klasyfikacja do lat 15 – Patryk Pasierbik
  • Klasyfikacja do lat 13 – Gabriel Subocz
  • Klasyfikacja do lat 11 – Mateusz Derejczyk
  • Klasyfikacja do lat 9 – Piotr Zaręba
  • Klasyfikacja do lat 7 – Jakub Lewek (KSz Stilon Gorzów Wlkp.)
  • Klasfikacja 1400 PZSzach – Oleksandr Netrybiichuk (Husaria)
  • Klasyfikacja 1000 – 1250 PZSzach – Witold Stoltman

Normy na wyższe kategorie szachowe uzyskali:

• III kategoria – Piotr Motyl, Patryk Pasierbik, Oleksandr Netrybiichuk
  • IV kategoria – Witold Stoltman, Karol Jakubiak, Wojciech Cirin
  • V kategoria – Oliwier Ślusarczyk, Robert Szulist

Turniej odbywał się w komfortowych warunkach dzięki wsparciu Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. zdr. Beaty Karakiewicz. Wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy pomogli w organizacji, a w szczególności dla rodziny Popadowskich. Zapraszamy na kolejną edycję turnieju w przyszłym roku.