Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dobrzan rozegrano w gościnnych progach biblioteki miejskiej w budynku Urzędu Gminy w dniu 31.03.2012r. Grano tempem P’15 na dystansie 9 rund.
W turnieju wystąpił nasz młody zawodnik Łukasz Szczepaniak, który zgromadził 4 punkty i zajął 22 lokatę, a do lat 12 został sklasyfikowany na 2 miejscu. Serdecznie gratulujemy!
Jeśli chodzi o walkę o czołowe lokaty w klasyfikacji OPEN, to murowanym faworytem do zwycięstwa był Adam Czuchnicki. Był, ale turnieju nie wygrał. Uzyskane 6.5 punkta dało mu 4 lokatę.
Jednakże, rękę na pulsie trzymał Adama ojciec Jan Czuchnicki (Pałac Młodzieży Szczecin), który wygrał turniej ze znakomitym rezultatem 8 punktów. Miejsce 2 dość nieoczekiwanie zajął Karol Mironowiczowi (LKS Mechanik Stargard) 7,5 pkt, a trzecie z takim samym rezultatem punktowym Tadeusz Twarogiel (Dziwna-Dziwnów) W turnieju uczestniczyło 35 szachistów i szachistek.