W Rybniku odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Przedszkolaków w szachach półgodzinnych. Szczecin reprezentowało 4 młodych szachistów
W grupie dziewcząt rywalizowało 49 szachistek, a w grupie chłopców 139.|Najlepiej wypadła Joanna Maruszczak (rocznik 1997) z Przedszkola Publicznego nr 2 „Nasza Bajka” reprezentująca klub Pałac Młodzieży Szczecin. Uzyskując 5 pkt. z 9 partii uplasowała się na 17 pozycji. Joasia zdobyła także V kategorię szachową.
Miejsce 25 (4 pkt.) zajęła Dominika Ociepka (rocznik 1997) z Przedszkola Publicznego nr 61 reprezentująca klub Szczecińskie Stowarzyszenie Szachowe. Świetny wynik w pierwszym dniu zawodów (10 miejsce) pozwolił Dominice uzyskać IV kategorię szachową.
Dobry występ zaliczyła również Mistrzyni Województwa Zachodniopomorskiego Przedszkolaków Klara Czaplewska reprezentująca klub Gens Kołobrzeg. Uzyskując 5 pkt. zajęła 21 miejsce.
Ciekawostką był również fakt, że najmłodszą uczestniczką Mistrzostw była Weronika Soćko (Polonia Warszawa) córka naszych szachowych arcymistrzów i reprezentantów Polski Moniki i Bartosza Soćko.

W grupie chłopców bardzo dobrze spisywał się Aleksander Helon (rocznik 1998) z Przedszkola Publicznego nr 67 „Stokrotka” reprezentujący klub Pałac Młodzieży Szczecin. Alek uzyskał 5,5 pkt. i zajął 35 miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że rywalizował głównie ze starszymi o rok kolegami, co w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym ma kolosalne znaczenie. Bez wątpienia za rok Alek będzie jednym z faworytów Mistrzostw.
Drugi ze Szczecinian – Maciej Maruszczak (rocznik 1999) z Przedszkola Publicznego nr 2 „Nasza Bajka” i klubu Pałac Młodzieży Szczecin okazał się najmłodszym uczestnikiem Mistrzostw! Maciej zdobył 2 pkt. i zajął 121 miejsce.

Wysokie umiejętności potwierdził Mistrz Województwa Zachodniopomorskiego Przedszkolaków Borys Lebiedowicz z Hetmana Koszalin, który został Wicemistrzem Polski uzyskując 7,5 pkt.