W dniach 1-2. kwietnia 2023 r. odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Opery na Zamku w Szczecinie. Zwycięzcą został Mikołaj Gbiorczyk (KSz Gryf Szczecin). II miejsce zajął Karol Śliz (KSz Hetman Koszalin), a III był Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin).  W grupie B do rankingu 1600 PZSzach zwyciężył Wiktor Daniszewski. II miejsce zajął Ignacy Bagiński (KSz Gryf Szczecin), a III był Oleksandr Morenko. Łącznie w obu grupach zagrało 87 osób. Najlepsi zawodnicy oprócz nagród finansowych zostali nagrodzeni zaproszeniami na spektakle Opery na Zamku w Szczecinie. Nagrody wręczył osobiście dyrektor Opery Jacek Jekiel. Nad turniejem czuwał nasz klubowicz Jerzy Wołosiuk, który jest zastępcą dyrektora ds. artystycznych.