Szachowy weekend w KSz Gryf rozpoczął się tradycyjnym piątkowym, już ósmym, kolejnym turniejem blitza.. Był to turniej istotny, bo mógł zadecydować, kto będzie liderem po kolejnych ośmiu turniejach i otrzyma dodatkową nagrodę w postaci czasopisma szachowego „Mat”. Mimo absencji liderem pozostał Bartosz Pułka (KSz Gryf), który po 8 turniejach zgromadził 155 pkt. i o 10 pkt. wyprzedza Adama Czuchnickiego (Pałac Mł. Szczecin) i Andrzeja Maniochę (Śmiały Police). W piątkowym turnieju wygrał Adam Czuchnicki, 9,5 pkt. wyprzedzając rewelację turnieju Marka Soleckiego (Szczecin) 7,5 pkt. i Andrzeja Maniochę również 7,5 pkt.

W sobotę i niedzielę rozgrywana była trzecia edycja turniejów w szachach klasycznych z normami na kategorie szachowe. W sumie wystartowało 23 zawodników. W najniższej grupie rankingowej normy na kat. zdobyli: Stanisław Pisarski na IV kat. oraz Jan Gregorz i Aleksandra Żukowska na V kat.
Grupę rankingową 1400 wygrał z kompletem punktów Michał Kowalczyk zdobywając normę na III kat. Drugie miejsce i również normę na III kat. uzyskał Tomasz Grzybowski.

W najsilniejszej grupie rankingowej 1600 i więcej wystartowało 10 zawodników. Turniej ten był przetarciem przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski juniorów do lat 10 i 12 dla trójki finalistów. Oprócz reprezentanta KSz Gryf Wojtka Śmieszka, gościliśmy na turnieju w Szczecinie Dominikę Walukiewicz (Mechanik Stargard Szczecieński) i Katarzynę Bylicę (Hetman Koszalin). Turniej wygrał zdecydowanie Wojtek Śmieszek 6,5 pkt. przed Jakubem Czerskim i Markiem Orłowskim obaj po 5 pkt. Niestety nikomu nie udało się zdobyć normy na II kat. szachową.