W dniach 3 i 4 marca pięknej szachowej scenerii w Galerii Kaskada w Szczecinie, odbyły się turnieje turnieje szachowe skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozgrywki toczyły się tempem P’15. W sobotę rywalizowano na dystansie 9 rund, natomiast w niedzielę 7 rund. Jednak nie wszystko kręciło się wokół samych zawodów, bo przez cały czas trwania imprezy odbywały się konkursy i zabawy przy szachownicy prowadzone przez Agatę Przybylską oraz Roksanę Jacek, w których brali udział wszyscy chętni. 


W dniach 3 i 4 marca pięknej szachowej scenerii w Galerii Kaskada w Szczecinie, odbyły się turnieje turnieje szachowe skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozgrywki toczyły się tempem P’15. W sobotę rywalizowano na dystansie 9 rund, natomiast w niedzielę 7 rund. Jednak nie wszystko kręciło się wokół samych zawodów, bo przez cały czas trwania imprezy odbywały się konkursy i zabawy przy szachownicy prowadzone przez Agatę Przybylską oraz Roksanę Jacek, w których brali udział wszyscy chętni Organizatorem imprezy było Studio 2 oraz KSz Gryf Szczecin.​

Szachowy Weekend w Galerii Kaskada – OPEN
Szachowy Weekend w Galerii Kaskada – turnieje młodzików i juniorów

Wyniki znajdują się na stronach:

W sobotę odbył się turniej Open, który przyciągnął aż 120 graczy reprezentujących 4 federacje. Czołówka listy startowej przedstawiała się imponująco. Stawkę otwierał arcymistrz Vladimir Malaniuk, mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin, mistrz fide Robert Kula, mistrz międzynarodowy Jozef Franzen oraz mistrz Gurbanov Andrei.
Trochę nieoczekiwanie, to właśnie pochodzący z Białorusi Gurbanov wiódł prym w turnieju, uzyskał 8 punktów i dzięki lepszemu wartościowaniu zajął pierwsze miejsce.
Ku uciesze lokalnych kibiców, tyle samo punktów, ale niestety drugą lokatę uzyskał Robert Kula. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż jako jedyny pokonał właśnie zwycięzcę zawodów Gurbanova i arcymistrza Malaniuka.
Trzecia lokata, również padła łupem lokalnego zawodnika Dariusza Okonia, który zgromadził 7,5 pkt.
Dalsze lokaty zajęli: 4. Andrei Olhovik 7 pkt, 5. Maria Demidowicz 7 pkt, 6. Vladimir Malaniuk 6,5 pkt, 7. Kamil Soiński 6,5 pkt.
W klasyfikacji kobiet najlepsza była Demidowicz Maria przed swoją siostrą Alicją, a trzecią lokatę zajęła Martyna Zieniuk.
Tytuł najlepszej juniorki przypadł Joannie Maruszczak, a juniora Smal Tobiasz.
W klasyfikacji seniorów pow. 60 lat zwyciężył mm Jozef Franzen przed Leonem Bręgoszewskim i Marianem Gniazdowskim.
Poza w/w wyróżnieni zostali najstarsi zawodnicy 90 letni Ludwik Stanger oraz 88 letni Kaziemirz Karchut i najmłodszy zawodnik 9 letni Dominik Chyliński.

Dodatkową atrakcją już po ceremonii zakończenia, było rozegranie pokazowej partii błyskawicznej pomiędzy zwycięzcą turnieju mistrzem Andreiem Gurbanovem, a fundatorem dodatkowej nagrody Lesławem Siemaszko. Partię wygrał nasz gość z Białorusi.

Rozgrywki niedzielne były przeznaczone już tylko dla dzieci i młodzieży. Jedynym wyjątkiem były konkursy, w których udział mogli także brać osoby dorosłe. Tego dnia rywalizowano na dystansie 7 rund. Do rywalizacji w różnych grupach wiekowych przystąpiło aż 163 grających!
Rozegrano odzielne turnieje dla 8, 10 i 12 latków, natomiast grupy 14 i 16 latków zostały połączone. Najlepsi w klasyfikacjach wiekowych byli:
Chłopcy do lat 16: 1. Łukasz Lanica; 2. Borys Lebiedowicz; 3. Cezary Laskowski.
Dziewczęta do lat 16: 1. Joanna Maruszczak
Chłopcy do lat 14: 1. Wojciech Śmieszek; 2. Piotr Styliński; 3. Marek Kwaitkowski.
Dziewczęta do lat 14: 1. Dominika Walukiewicz; 2. Agnieszka Kujawska.
Chłopcy do lat 12: 1. Makary Bortnowski; 2. Kacper Zieniuk; 3. Łukasz Szczepaniak.
Dziewczęta do lat 12: 1. Monika Malinowska; 2. Aleksandra Trembowiecka-Wysota; 3. Aleksandra Żukowska.
Chłopcy do lat 10: 1. Szymon Urban; 2. Jan Dębski; 3. Oskar Czupowski.
Dziewcząta do lat 10: 1. Julia Nowicka; 2. Emilia Załucka; 3. Małgorzata Ciesielska.
Chłopcy do lat 8: 1. Kacper Tarkowski; 2. Krzysztof Kabaciński; 3. Oskar Zawalich.
Dziewczęta do lat 8: 1. Julia Górna; 2. Jagoda Bieńko; 3. Natalia Kamińska
Nagrody dla najmłodszych uzyskali Kevin Sukiennicki ur. w 2006 roku, a wśród dziewcząt Nikola Jacek.