W Suwałkach po raz trzeci rozegrano jeden z najsilniejszych turniejów otwartych w Polsce. W dniach 5-12. sierpnia 2019 rywalizowało 322 zawodników. W najsilniejszej grupie A dla szachistów z rankingiem FIDE powyżej 2100 wystartował Arkadiusz Korbal i w znakomitej obsadzie zajął 69 miejsce wśród 97 uczestników. Był to lekki awans względem 78 numeru na liście startowej ale rezultat 4.0 pkt z 9 skutkował małą stratą rankingową.

W turnieju zwyciężył arcymistrz z Indii Harsha Bharathakoti, który zdobył główną nagrodę 11 000 zł. Zaraz za nim z nieco gorszą punktacją pomocniczą  uplasował się polski arcymistrz Tomasz Markowski, a podium uzupełnił rosyjski arcymistrz Vladimir Zakhartsov. W całym turnieju startowali zawodnicy z 12 krajów, a wśród nich aż 17 arcymistrzów z 7 krajów. Pełne wyniki: