W dniach 14-23 marca b.r. na Mistrzostwach Polski Juniorów do 10 lat Krystian Jacek reprezentujący Szczecińskie Stowarzyszenie Szachowe zajął wysokie 9 miejsce w stawce 52 zawodników zdobywając 7 punktów na 11 możliwych.

Początek turnieju dla Krystiana nie był zbyt szczęśliwy. Zdobywając 1,5 pkt. w pierwszych trzech rundach plasował się w połowie stawki.
Lepsza dyspozycja i wynik to gra w w drugiej fazie turnieju. 2,5 pkt. w czterech kolejnych partiach pozwoliły Krystianowi nie stracić kontaktu z czołówką.
Prawdziwy popis skutecznej gry miał miejsce w rundach 8-10, gdzie Krystian zdobył komplet punktów pokonując przy okazji w bardzo ważnej i interesującej partii największego faworyta Mistrzostw Dariusza Świercza z Orkana Piekary Śląskie.
Niestety w ostatniej partii, przegranej jak się okazało ze złotym medalistom Mistrzostw Danielem Sadzikowski z JKSz MCKiS Jaworzno, nie starczyło nie tyle umiejętności, co odporności na dużą dawkę stresu.
Jednak z 9 miejsca należy się cieszyć, ponieważ jest to pierwszy po wielu latach sukces szczecińskiego szachisty w rozgrywkach juniorskich na szczeblu Mistrzostw Polski w szachach klasycznych.