W dniach 16-17. czerwca 2018 r. został rozegrany Otwarty Turniej Szachowy z okazji 25-lecia Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie o Puchar Rektora ZPSB. W gościnnych progach szczecińskiej uczelni rywalizowały 32 osoby na dystansie 7 rund tempem 30’+30″. Większych niespodzianek nie było i czołowe miejsca zajęli faworyci. Zwyciężył Adam Czuchnicki wyprzedzając punktacją pomocniczą Jana Czuchnickiego. Obaj zdobyli po 6.5 pkt i w bezpośrednim pojedynku zremisowali. Trzeci był Łukasz Lanica, który zdobył 5.0 pkt. Turniej był okazją do zdobycia norm na kategorie szachowe i sztuka ta udała się 3 osobom. II kategorię zdobył Marek Szałajko, III kategorię Jakub Strawa i również III kategorię Szymon Soszka.