Joanna Maruszczak zaoszczędziła sobie jesiennego wyjazdu na Makroregion i wygrywając imponującym rezultatem 6,5 pkt. z 7 Turniej Pierwszej Szansy zapewniła sobie miejsce w przyszłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 14.
Swój pierwszy duży sukces odniosła Aleksandra Żukowska, która wywalczyła 3 lokatę w D-9 i dzięki temu ujrzymy ja w przyszłorocznym Finale Pucharu Polski do lat 10.
KSz Gryf Szczecin reprezentowało 8 zawodników.
W grupie wiekowej C-10 grał Kacper Zieniuk, który z wynikiem 4,5 pkt. wywalczył 13 miejsce.
Az 4 szczecińskich zawodników próbowało zakwalifikować się do finałów z grona 13 latków. Teoretycznie największe szanse miał Wojciech Śmieszek, który tak znakomicie zaprezentował się w tegorocznych finałach, jednak tym razem nie udało się utrzymać tak dobrej dyspozycji i Wojtek zakończył zawody na 15 miejscu. Wyprzedził go nieoczekiwanie klubowy kolega Łukasz Lanica, który znalazł się w dziesiątce na 9 miejscu. Dalsze miejsca zajęli Kamil Bladoszewski i Michał Trzeciakiewicz.
W C-15 swoich sił próbował Andrzej Niżynski.