W dniach 18-25.06.2007r. w Mielnie odbył się III Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku”. Tradycyjnie już uczestniczyli w nim reprezentanci naszego klubu. W ramach turnieju prowadzono też klasyfikację Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w których medale zdobyły:
Roksana Jacek – złoty wśród dziewcząt do lat 12
Joanna Maruszczak – złoty wśród dziewcząt do lat 10
Dominika Ociepka – srebrny wśród dziewcząt do lat 10

Roksana Jacek grała w grupie B. Zagrała przyzwoicie, ale bez błysku i ostatecznie zajęła 36 miejsce w stawce 49 zawodników. Turniej bardzo trudny, a rywale wymagający. Mimo wszystko widać postępy w porównaniu do turnieju w Krakowie(przełom roku) gdzie w turnieju o podobnie silnej obsadzie zdobyła tylko jeden punkt.

Dominika Ociepka i Joanna Maruszczak grały w grupie C.
Dominika rozegrała bardzo dobre zawody, walczyła w czołówce na pierwszych szachownicach. Po bardzo udanej pierwszej połowie turnieju, przyszedł jednak słabszy finisz – pół pkt w 4 ostatnich partiach, co wyrzuciło ją poza pierwszą dziesiątkę na miejsce 13.
Joasia zaprezentowała bardziej wyrównany poziom przez całe zawody odbijając się nieco pomiędzy silniejszymi i słabszymi przeciwnikami. Turniej zakończyła na 15 miejscu.

Chciałbym tu napisać kilka słów na temat Mistrzostw Województwa. Z uwagi na niewielką ilość chętnych do startu(w zasadzie grają tylko najsilniejsi juniorzy z Koszalina, Kołobrzegu i naszego klubu) medalistów wyłania się podczas tego festiwalu. Ponieważ zawodnicy są rozproszeni w różnych grupach rankingowych, w regulaminie przyjęto, że o zajętym miejscu będzie decydował ranking uzyskany PZSzach. Przypadek naszych dziewcząt obnażył słabość tego kryterium. Dominika zajęła wyższe miejsce w klasyfikacji ogólnej, miała zdecydowanie lepsze wartościowanie, ale ranking uzyskany minimalnie gorszy od Joasi, więc musiała zadowolić się tylko drugim miejscem.