W dniach 8-11. czerwca 2023 w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu – Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopmorskiego 2023 w Szachach Klasycznych. Zwycięzcą został Nikita Semenukha – student Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku. Zawodnik z Ukrainy niezacznie wyprzedził faworyta zawodów Kacpra Karwowskiego z GKSz Solny Grzybowo. Obaj zdobyli po 7,5 pkt z 9 partii, a o przydziale nagrody głównej zdecydowała dopiero druga punktacja pomocnicza. III miejsce zajął Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin) z wynikiem 6,5 pkt. W klasyfikacji kobiet najlepsza była Alicja Zeissel (KSz Gryf Szczecin) z wynikiem 4,0 pkt.
Na zdjęciu partia z 6 rundy, w której Kacper pokonał Nikitę.

Zdobywcy nagród dodatkowych:
Klasyfikacja do 1500 ELO – Mateusz Standowicz (ZSK – Technikum Kreatywne w Szczecinie)
Klasyfikacja do 1200 ELO – Radosław Lalak
Klasyfikacja bez ELO – Piotr Kupidłowski
Klasyfikacja bez ELO i bez rankingu – Jan Politewicz
W turnieju uzyskano 10 norm na kategorie okręgowe:
III kategoria – Radosław Lalak, Piotr Kupidłowski, Jan Politewicz, Andrzej Czyż
IV kategoria – Mateusz Bernaciak, Rafał Oszczak, Miłosz Król, Paweł Haba, Marceli Tremski
V kategoria – Pitor Jędrak
Dzięki wsparciu Zachodniopomorska Szkoła Biznesu – Akademia Nauk Stosowanych zawody mogły zostać rozegrane w komfortowych warunkach w jednej z sal wykładowych. Prowadzona była transmisja posunięć z pierwszych 6 szachownic dzięki sprzętowi z Zachodniopomorski Związek Szachowy.