Po raz pierwszy reprezentant KSz Gryf Szczecin wystartował w Mistrzostwach Świata. W dniach 25.10 – 6.11.2015 w Porto Carras (Grecja) rywalizowali najlepsi młodzi zawodnicy z całego świata i wśród nich swoje umiejętności mógł zaprezentować Patryk Mike. Nasz zawodnik startował w grupie do lat 12 i zajął 125 miejsce w gronie 202 uczestników. Lokata odległa ale też turniej był bardzo mocny. Patryk posiadając ranking 1781 był dopiero 103 na liście startowej i ostatecznie nawet podwyższył swój ranking międzynarodowy (+23 ELO).

Pod flagą Polski startowało 27 osób. Srebrny medal zdobyła Alicja Śliwicka w grupie dziewcząt do lat 14, a brązowy medal Bartosz Fiszer w grupie do lat 8.