Marcel Bury zajął V miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików rozegranych w dniach 3-11. marca 2023 w Sielpii Wielkiej (świętokrzyskie). To duży sukces naszego zawodnika, który ciężko pracował na swój sukces! Gratulacje Marcel!
     Na świetnym 17. miejscu uplasował się Adam Wites, który miał 30. numer startowy w gronie 68 finalistów. Adam debiutował na szczeblu mistrzowskim, a w turniejach gra dopiero od 2021. Super progres i również ładny wynik!
     Start w Mistrzostwach Polski Młodzików wiązał się z koniecznością gry w eliminacjach w 2022 roku więc już sam udział jest dla wielu młodych szachistów sukcesem. Adam najpierw probówał w Eliminacjach Strefowych w Sypniewie, w których premiowana była pierwsza szóstka. Zajął tam pechowe VII miejsce przegrywając awans o 1.0 pkt pomocniczy Buchholtza. W tym samym turnieju Marcel wywalczył II miejsce i awans. Adam awansował z turnieju „ostatniej szansy” jakim były Połfinały MPJ w Pokrzywnej (opolskie) gdzie zajął II miejsce wśród 25 uczestników.
     Wysokie miejsce Marcela daje mu bezpośredni awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski do lat 12 bez konieczności gry w Eliminacjach Strefowych oraz prawo gry w tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów i Mistrzostwach Świata Juniorów.