W dniach 11 i 12 listopada w budynku Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa woj. Zachodniopomorskiego w Szachach P’ 30. Turniej odbywał się pod patronatem rektora PUM, przy wsparciu Gminy Miasta Szczecin i pod patronatem medialnym Kuriera Szczecińskiego. W zawodach wystartowało 91 zawodników.

Wyniki i tabele znajdują się na stronie www

Walczono o tytuły Mistrza i Mistrzyni Województwa w kategorii open, kobiet i klasyfikacjach juniorskich do lat 8, 10, 12, 14, 16, 18 wśród dziewcząt i chłopców. Bardzo udanie w turnieju zaprezentowali się szachiści Klubu Szachowego Gryf Szczecin. Najlepszymi juniorami turnieju byli reprezentujący KSz Gryf Szczecin: wśród chłopców Łukasz Lanica który zajął w klasyfikacji open 4 miejsce i wygrał klasyfikację do lat 14, a wśród dziewcząt Joanna Maruszczak która zwyciężyła wśród dziewcząt do lat 14 i została najlepszą kobietą turnieju. Miłą niespodziankę sprawił Wojtek Babczyński który zdobywając 5 pkt. zwyciężył w najliczniej obsadzonej grupie do lat 8 pokonując wyżej notowanych rywali. W ostatniej rundzie pokonał faworyta posiadającego III kat. szachową Krzysztofa Kabacińskiego z Kołobrzegu. Wojtek przy okazji z dużą nawiązką (ranking uzyskany 1540) zdobył IV kategorię szachowa. Mistrzami województwa zostali również: Aleksandra Żukowska w kat. Dziewcząt do lat 10, Roksana Jacek do lat 16, Krystian Jacek do lat 18. Srebro zdobyli: wśród kobiet Roksana Jacek, Maria Krzywnicka w D10, Łukasz Szczepaniak w C12, Wojtek Śmieszek w C14, Piotr Niedbał w C18. Brązowe medale wywalczyli: Hania Maruszczak w D10, Maciej Maruszczak w C12 i Michał Trzeciakiewicz w C14. IV kategorię szachową oprócz Wojtka Babczyńskiego zdobyli również nasi młodzi juniorzy Darek Szwec i Michał Modzelik – Kłoda.
Turniej zakończył się zwycięstwem Nikolaia Aliavdina z Hetmana Myślibórz, który wyprzedził Dariusza Okonia i Tomasza Tokarczyka (obaj Śmiały Police). Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!.