Niezmierne miło nam przekazać, że Nikola Jacek z KSz Gryf Szczecin wygrała Mistrzostwa Szczecina w kategorii dziewczynek do lat 7. Mistrzem Szczecina w kategorii chłopców do lat 7 został Norbert Dąbrowski z Pałacu Młodzieży Szczecin.

Mistrzostwa Szczecina Przedszkolaków

Turniej wspierany przez Gminę Miasto Szczecin

Tegoroczne Mistrzostwa odbyły się w Przedszkolu Niezapominajka. Oba turnieje zostały rozegrane tempem 10 minut na zawodnika na dystansie 7 rund. Walka na szachownicach była niezwykle zacięta co można było zaobserwować przez emocjonalne reakcje młodych szachistów. Smutków po porażce uniknąć się nie da ale zdecydowanie dominowały uśmiechy młodych adeptów królewskiej gry. Najmniejszych złudzeń swoim rywalkom nie pozostawiła Nikola Jacek i turniej wygrała z kompletem 7 punktów. Styl gry także nie pozostawiał wątpliwości, że w tym turnieju „królowa jest tylko jedna”. Nikola sumiennie uczęszcza na zajęcia szachowe w Klubie Szachowym Gryf. Stały i regularny kontakt z szachami daje wymierne rezultaty. Drugie miejsce zajęła 6-letnia Maria Lorenz z Przedszkola TAD, która zdobyła 6 punktów. Trzecia pozycja przypadła również 6-latce Blance Chylińskiej (5 pkt). Startowało 10 dziewczynek.
Wśród chłopców kwestia I miejsca ważyła się do ostatniej rundy. Ostatecznie zwyciężył Norbert Dąbrowski z Pałacu Młodzieży zdobywając 6 punktów i wyprzedzając drugiego Kevina Sukiennickiego o 0,5 punkta. Dramaturgii dodaje fakt, że decydującą połówkę Kevin stracił w ostatniej partii remisując poprzez ustawienie swojego przeciwnika w pacie. Na III miejscu z dorobkiem 5 punktów uplasował się Michał Kujawski z Pałacu Młodzieży Szczecin. Startowało 14 chłopców.