Joanna Maruszczak Wicemistrzynią Polski Juniorek do lat 14 w szachach błyskawicznych !!!

Krystian Jacek na wysokim 7 miejscu w C-16.

Joasia w końcu przełamała coraz częstsze zapędy zawodników KSz Gryf na pozycje medalowe MP Juniorów. Udało się to w podczas MPJ w szachach błyskawicznych w Warszawie. Cały turniej nasza szachistka walczyła na czołowych stolach, a 8,5 pkt. z 11 dało jej pewnie wywalczony srebrny krążek. Wielkie gratulacje dla naszej zawodniczki!

Autorem bardzo dobrego występu był także nasz najstarszy junior Krystian Jacek. Solidna gra, w tym pokonanie medalisty Mistrzostw Świata i Europy Kamila Draguna, dala naszemu zawodnikowi 7,5 pkt. i 7 lokatę.

Wyniki pozostałych reprezentantów KSz Gryf:

D-16 Roksana Jacek 5 pkt. 14 miejsce.

D-14 Dominika Ociepka 4 pkt. 33 miejsce.

C-14 Łukasz Lanica 5 pkt. 51 miejsce, Kamil Bladoszewski 4 pkt. 62 miejsce

C-12 Wojtek Śmieszek 6 pkt. 35 miejsce, Michał Trzeciakiewicz 4 pkt. 81 miejsce

C-10 Kacper Zieniuk 5 pkt. 51 miejsce.

Pełne rezultaty wszystkich grup klik

Na ten moment czekaliśmy 5 lat. Pierwszy był Krystian Jacek gdy w 2004 roku zdobywał brąz w kategorii chłopcow do lat 10 w szachach P-15. Rok później taki sam krążek wywalczyła Dominika Ociepka do lat 8 w klasycznych. I 5 kolejnych lat posuchy! Ale było blisko w 2007 gdzie walkę o szanse medale przegrały w przedostatniej rundzie Dominika i Roksana Jacek. Rok później 4 miejsce Krystiana w silnej grupie do lat 14. W kolejnym roku fantastyczne MP rozegrała Joasia. Jej partie z ostatniej rundy o medal wielu obserwowało online. Skończyło się na 4 miejscu. Kilka miesięcy temu w ostatniej rundzie swoją szansę przegrał także Wojtek Śmieszek.

Mamy wiec w końcu przełamanie pechowej passy dzięki Joasi Maruszczak!