Mazowiecki Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa do jeden z najsilniejszych polskich turniejów. Grupa A to turniej kołowy, w którym średni ranking wyniósł 2610! Ku naszej radości zwyciężył polski arcymistrz Radosław Wojtaszek. Warto przypomnieć, że nie tak dawno ten utalentowany zawodnik był jednym z sekundantów, którzy przyczynili się do zdobycia przez Viswanathana Ananda tytułu mistrza świata. Miejsce drugie zajął GM Eduardas Rozentalis, a trzecie GM Bartłomiej Macieja.
Grupa B to turniej otwarty dla szachistów posiadających ranking 2000 i większy. Udział wzięło aż 98 zawodników i zawodniczek z 12 krajów. Zwyciężył IM Maxim Matlakow, przed GM Zavenem Andriasianem i GM Spartakiem Vysochinem. W tej grupie mieliśmy swojego reprezentanta Krystiana Jacka.

Biorąc pod uwagę przebieg partii, Krystian może czuć niedosyt. Nie brakowało pecha, przez co wypuszczał cenne punkty i jednocześnie zabrakło szczęścia, dzięki któremu czasem ratujemy partię. Jednak mimo wszystko uzyskane 3 pkt przy średnim rankingu przeciwników 2232 należy ocenić pozytywnie. Miejmy nadzieję, że uzyskane zwycięstwa z IM Janem Adamskim i FM Mindaugas Genutisem pozwolą uwierzyć w siebie i zachęcą do poważniejszej pracy nad szachami.

W grupie C zwyciężył Tomasz Jadachowski, przed Piotrem Wojtaszewskim i Magdaleną Muchą. Z naszych reprezentantów najlepiej zagrał Wojciech Śmieszek 5,5 pkt., przeciętnie Jacek Roksana i Michał Trzeciakiewicz po 4,5 pkt, a niezbyt dobrze Kamil Bladoszewski 2,5 pkt.