12 i 13 października w Choszcznie odbył się XXIII Memoriał A. Kubaszewskiego i E. Kramka. W turnieju drugą lokatę zajął nasz zawodnik Krystian Jacek 7,5 pkt. A w klasyfikacji juniorek na czele znalazły się jego siostry Roksana Jacek (6 pkt) i Nikola Jacek (4 pkt.). Wysoką lokatę zajął też Patryk Mike 5,5 pkt i 13 miejsce, a w sumie w zawodach uczestniczyło aż 9 zawodników Gryfa.

12 i 13 października w Choszcznie odbył się XXIII Memoriał A. Kubaszewskiego i E. Kramka. Rywalizowano na dystansie 9 rund tempem po 30 minut na partię dla każdego zawodnika. W turnieju zwycieżył IM Nikolai Alivdin (Hetman Myślibórz), który uzyskał 8,5 pkt, a na miejscu drugim uplasował się nasz zawodnik km Krystian Jacek 7,5 pkt. Miejsce trzecie zajął Leszek Wierucki (KSz Stilon Gorzów Wlkp).

Bardzo dobry turniej rozegrywała Roksana Jacek. Po 7 rundach zajmowała drugie miejsce, jednakże w dwóch ostatnich rundach przyszło jej grać ze zdobywcami pierwszego i drugiego miejsca, przez co po porażkach spadła na szóstą lokatę. Na pocieszenie zwyciężyła w klasyfikacji juniorek.
Pośród starszych juniorów reprezentujących Gryfa, w zawodach udział wziął jeszcze Marek Maciejewski, który zdobył 4,5 pkt i zajął 26 miejsce. Wynik nie jest może imponujący, ale biorąc pod uwagę, że Marek nauczył się grać dopiero przed rokiem, to dorobek ten należy ocenić pozytywnie.

Pozostałą grupę naszych zawodników należy zaliczyć do grona młodzików. Pośród nich najlepiej zaprezentował się dziesięcioletni Patryka Mike. Uzykał 5,5 punkta, co pozwoliło mu zająć 13 miejsce. Na szczególne wyróżnienie załuguje remis uzyskany z Fokke Jonkmanem (elo 2057) z Holandi.
Także dobrze zagrała ośmioletnia Nikola Jacek. Zdecydowaną większość turnieju rozgrywała na czołówych szachownicach (od 4 do 10 deski) i dorobek 4 punktów oraz potwierdzenie uzyskanej przed 2 tygodniami II kategorii należy uznać za spory sukces. Jej wyróżniające się wyniki, to trzy zwycięstwa odniesione z dorosłymi przeciwnikami w szczególności z Markiem Bajkiem (II kat. elo 1693) i z Jackiem Chojnackim (III kat. elo 1588). W klasyfikacji juniorek Nikola zajęła drugie miejsce na pięć startujących, za co otrzymała markowy długopis.
Dalsze lokaty zajęli dziewięciolatkowie Adam Stolarski i Wojciech Popadowski – obaj uzyskali po 3,5 pkt. Najlepszy wynik uzyskany przez Adama Stolarskiego, to remis z Józefem Secykiem (I kat. elo 1731).
W turnieju uczetniczyli jeszcze Oliwier Radtke (10 lat) i Grzegorz Kaup (9 lat). Oboje uzyskali po 3 pkt.