8 września odbył się turniej szachowy „Lato z szachami” z cyklu 4 Pory Roku o puchar SM Wspólny Dom.
W najsilniejszej grupie zwycieżył mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin (Hetman Myślibórz), który zdobył 7,5 pkt. Drugie miejsce zajął Andrzej Maniocha (Śmiały Police) 6,5 pkt., a trzecie miejsce Krystian Jacek (KSz Gryf Szczecin) 6 pkt. W grupie tej uczestniczyło 22 szachistów. W grupie B dla szachistów do III kategorii zwyciężył Karol Szymański z Goleniowa 8 pkt, Miejsce drugie zajął Kacper Kwaśniak (Pałac Młodzieży Szczecin) 7,5 pkt. Miejsce trzecie zajął Maciej Górka ze Szczecina 5 pkt.
W grupie C dla dzieci do lat 12 bezkonkurencyjny był Szymon Urban (Pałac Młodzieży Szczecin), który uzyskał komplet punktów. O punkt mniej miał jego klubowy kolega Patryk Mike, a trzecie Szymon Sienkiewicz z Gryfic 6 pkt.

Najlepszym juniorem do lat 15 był Tobiasz Smal (UKS Szach Gryfice), a juniorką Joanna Maruszczak (KSz Gryf Szczecin). Oboje występowali w grupie A.
Debiutantem na sali turniejowej i jednocześnie najmłodszym uczestnikiem zawodów był urodzony w 2007(!) roku Remigiusz Jobell (KSz Gryf Szczecin), który zdobył 4 punkty.
Kolejny turniej z cyklu 4 Pory Roku „Jesień z szachami” odbędzie się 6 października.