W sobotę 10 września w budynku Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Rybackiej odbył się wspierany przez Gminę Miasto Szczecin kolejny turniej z cyklu 4 Pory Roku 2011 o puchar dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury i rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki turnieju Jesień z Szachami

wyniki grupy A: www
wyniki grupy B: www
Gumisie: www
Klasyfikacja łączna: klik

Turniej, który rozgrywany jest w trzech grupach, zgromadził łącznie na starcie 65 zawodników. W najsilniejszej grupie A skład był międzynarodowy. Faworytami turnieju byli mistrzowie międzynarodowi: Nikolai Aliavdin z Białorusi i Josef Franzen ze Słowacji. Turniej miał bardzo mocną obsadę – średni ranking wyniósł 1871. Od początku ostre tempo narzucił Nikolai Aliavdin i mimo porażki w 6 rundzie z Josefem Franzenem pewnie zwyciężył. O drugie miejsce toczyła się zacięta walka do ostatniej rundy. Ostatecznie drugie miejsce przypadło Tomaszowi Tokarczykowi ze Śmiałego Police, a trzecie Josefowi Franzenowi. Najlepszym zawodnikiem KSz Gryf był Krystian Jacek który zajął miejsce tuż za podium.

Turniej B tym razem zdominowany został przez seniorów. Do końca o zwycięstwo walczyli Mirosław Skrzypkowski z Gniezna i Stanisław Odwrot ze Szczecina. Obaj zdobyli po 7,5 pkt. Lepsze wartościowanie ostatecznie miał Mirosław Skrzypkowski i on został zwycięzcą turnieju. Trzecie miejsce uzyskał Janusz Gargas 6 pkt.

W turnieju C „Gumisiów” wystartowała największa liczba zawodników – 26. Przed turniejem można było się zastanawiać czy swoją dominację w tegorocznych 4 Porach Roku utrzymają zwycięzcy poprzednich turniejów – Łukasz Szczepaniak i Maria Krzywnicka (oboje KSz Gryf). Okazało się, że tym razem że ostry atak na liderów przeprowadzili konkurenci. Dos Ckonale zaprezentował się Kacper Zieniuk (KSz Gryf), który zdobywszy 7,5 pkt. pewnie zwyciężył. Drugie miejsce zajął Wiktor Raczyński z Mechanika Stargard Szcz. a trzecie Łukasz Szczepaniak. W klasyfikacji do lat 8 wygrał czwarty w klasyfikacji generalnej Patryk Mike (Pałac MŁ.), przed Dominikiem Chylińskim (KSz Gryf) i Michałem Modzelikiem – Kłoda(Szczecin).

Klub Szachowy Gryf Szczecin dziękuje panu Bartoszowi Arłukowiczowi posłowi na Sejm RP za ufundowanie pucharów dla najlepszych zawodników i zawodniczek w turnieju A i B oraz panu Grzegorzowi Groblewskiemu kandydatowi na posła za ufundowanie pucharu dla zwycięzcy grupy C.