W dniu 16.12.2007r. rozegrano przedostatni turniej z cyklu „4 pory roku” – Jesień z szachami. Współorganizatorem turnieju była Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”.
W Turnieju A zwyciężył Adam Czuchnicki 6.5 pkt z 7 partii, a w grupie B Wojciech Śmieszek 7 pkt.

Turnieju A został zdominowany przez trójkę zawodników która wyraźnie odstawała poziomem od reszty uczestników. Zdecydowanie zwyciężył Adam Czuchnicki (Pałac Młodzieży Szczecin), któremu tylko Maciej Rutkowski był w stanie urwać pół punkta.
Adam jest także liderem klasyfikacji łącznej i już tylko jakaś katastrofa lub absencja mogłaby odebrać zwycięstwo w całym cyklu.
Po raz pierwszy w tym cyklu zagrał Arkadiusz Korbal (Biały Pion Gryfino) i był to debiut bardzo udany, bo Arek zdobył 6 pkt i zajął drugie miejsce, a jedyną porażkę poniósł ze zwycięzcą turnieju. Wypada tylko powiedzieć, że szkoda iż dopiero teraz włączył się do cyklu 4 pór roku, bo z pewnością liczyłby się w walce o wygraną w końcowej klasyfikacji łącznej.
Miejsce trzecie wywalczył Maciej Rutkowski (KSz „Stilon” Gorzów Wlkp.). Pomimo iż był to dopiero drugi turniej w cyklu dla tego zawodnika, to zdobyte do klasyfikacji 16 pkt wysunęło go na czwarte miejsce z 1 pkt. straty do drugiej lokaty.
Tuż za podium uplasował się prezes naszego stowarzyszenia Bartosz Pułka. Najlepszym juniorem okazał się Jakub Czerski (Pałac Młodzieży Szczecin) a seniorem pow. 60 lat Gniazdowski Marian (Szczecińskie Stowarzyszenie Szachowe)

W grupie B niekwestionowanym zwycięzcą został Wojciech Śmieszek (Pałac Młodzieży Szczecin), który rozegrał rewelacyjne zawody czego uhonorowaniem było zdobycie kompletu punktów. Tym samym udowodnił też niedowiarkom, że ostatni dobry występ w Mistrzostwach Dąbia gdzie otarł się o normę na II kategorię nie był przypadkowy. Godne odnotowania jest też zaangażowanie i determinacja z jaką dąży do celu. Wojtkowi oprócz nagrody przypadł też puchar prezesa Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże”.
Na miejscach od drugiego do piątego wszyscy zawodnicy i zawodniczki zdobyli po 5 pkt, a najlepszym wartościowaniem dającym drugie miejsce mogła pochwalić się Roksana Jacek, a trzecie Joanna Maruszczak(obie Szczecińskie Stowarzyszenie Szachowe).
„Mały” sukces, odnotował też inny nasz zawodnik Maciej Maruszczak, który wygrał w klasyfikacji chłopców do lat 8 oraz Dominika Ociepka która w grupie dziewcząt do lat 10 zajęła drugą lokatę.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i zaprosić na zakończenie cyklu, które planujemy rozegrać w styczniu.