Juniorzy KSz Gryf Szczecin zostali po raz drugi z rzędu Mistrzami Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów 🏆 i jednocześnie zwyciężyli w rozgrywkach III Ligi Juniorów ZZSzach 2023 co daje awans do ogólnopolskiej II Ligi Juniorów zaplanowanej na koniec czerwca.
     Drużyna KSz Gryf Szczecin I zwyciężyła we wszystkich 5 meczach w turnieju rozegranym 4-5. marca 2023 r. w Domu Kultury Klub Skolwin w Szczecinie. Skład zwycięzców to: Mikołaj Gbiorczyk, Miłosz Bury, Piotr Zaręba i Filip Pawlicz. Jako gospodarze byliśmy wyjątkowo mało gościnni, bo II miejsce zajęła drużyna KSz Gryf Szczecin II z dorobkiem 7.0 pkt: Paweł Kossowski, Andrzej Zeissel, Maksymilian Bury i Julia Kowalczyk. III miejsce dla KSz Hetman Koszalin z rezultatem 6.0 pkt w składzie: Aleksander Łoński, Marcel Renczyński, Robert Jodłowski i Konrad Liberra.
I szachownica
1. Kostiantyn Makhynia (UKS OPP Kołobrzeg)
2. Aleksander Łoński (KSz Hetman Koszalin)
3. Tymoteusz Hury (KSz Gryf Szczecin III)
II szachownica
1. Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin II)
2. Miłosz Bury (KSz Gryf Szczecin I)
3. Mateusz Derejczyk (UKSz Skoczek Choszczno)
III szachownica
1. Piotr Zaręba (KSz Gryf Szczecin I)
2. Liwia Babińska (Husaria Biesiekierz)
3. Maksymilian Bury (KSz Gryf Szczecin II)
IV szachownica
1. Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin I)
2. Szymon Ragan (Husaria Biesiekierz)
3. Krystian Worach (UKS OPP Kołobrzeg)
Jako turniej towarzyszący zorganizowano 7-rundowy klasyk 30’+30″ pod nazwą Skolwinner II. Turniej zgromadził na starcie 15 uczestników i najlepszy wśród nich okazał się Filip Chmiel, który z rezultatem 6.5 pkt wypełnił normę na II kategorię szachową. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy KSz Gryf Szczecin: Piotr Makarewicz i Jacek Wiśniewski. Wyróżniono zawodników w kategoriach juniorskich: do lat 10 – Julian Sakwa (UKSz Skoczek Choszczno), do lat 14 – Ignacy Bagiński (KSz Gryf Szczecin).
Serdeczne podziękowania dla Dom Kultury „Klub Skolwin” za współorganizację wydarzenia! Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na nasze kolejne turnieje.😀