Młodzi Szczecinianie okazali się bardzo gościnni dla swych sąsiadów z Niemiec.
W 7 rundowym turnieju dla dzieci do lat 10, granym tempem P-15, który odbył się w szczecińskim Pałacu Młodzieży 8 maja 2004 r. zwyciężył Frank Henselin z SAV Torgelow. Frank uzyskując 6 pkt. wykazał się zarówno szachowymi umiejętnościami jak i kondycją oraz odpornością psychiczną, szczególnie w ostatnich rundach.

Drugie miejsce wywalczył Przemek Kabata uzyskując 5,5 pkt., a trzeci był Paweł Kluczkowski z 5 pkt.
W kategorii dziewcząt nagrodzone zostały Roksana Jacek, Joanna Maruszczak oraz Dominika Ociepka.
Klasyfikację przedszkolaków wygrał Aleksander Helon przed Alexem Erdmannem i Wojciechem Śmieszkiem.

Turniej przebiegał w bardzo sympatycznej atmosferze i w duchu sportowej rywalizacji. Była radość ze zwycięstw i kilka łez z powodu porażek. Dzieci doświadczają czasami wzruszających emocji. Miło jest jednak, że przyczyną tych emocji jest królewska gra.

Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy i cenne upominki, a zwycięzcy turnieju oraz najlepsi w poszczególnych klasyfikacjach mogą także do swych zdobyczy dołączyć piękne puchary.

Duże brawa należą się jednak przede wszystkim organizatorom, głownie w osobach panów Jana Czuchnickiego i Grzegorza Helona, za wzorowe przygotowanie i przeprowadzenie turnieju.
Oby takich imprez dla najmłodszych było w naszym mieście jak najwięcej!

Mc   Zawodnik            Feder   PZSz    Pkt  Śr-Buch. Buch. Progr. Wygr.