Miło mi poinformować, że drużyna KSz Gryf Szczecin zwyciężyła w Otwartych Mistrzostwach Województwa w szachach szybkich, które odbyły się 4. marca w Choszcznie.

W turnieju wystartowało aż 18 4-osobowych zespołów. Wśród nich również druga drużyna KSz Gryf Szczecin, która zajęła 12. miejsce.

Drużyna KSz Gryf Szczecin I startowała w składzie: Arkadiusz Korbal, Andrzej Gniadek, Bartosz Pułka, Marian Gniazdowski.

Drużyna KSz Gryf Szczecin II : Adam Pawlicz, Karol Szymański, Wojciech Popadowski, Bartłomiej Łokaj.

Indywidualnie na 1. szachownicy złoty medal zdobył Arkadiusz Korbal (7.5/9 pkt). Na 3. szachownicy najlepszy był Bartosz Pułka (8/9 pkt). Można powiedzieć, że prezes i wiceprezes dali najlepszy możliwy przykład innym. Nasz klub obronił tytuł mistrza z zeszłego roku kiedy po równie emocjonującej walce zwyciężyliśmy punktacją pomocniczą. W tym roku losy zwycięstwa również nie były pewne do ostatniej rundy ale Caissa sprzyjała nam w decydujących momentach. Drugie miejsce zajęła faworyzowana drużyna GKSz Solny Grzybowo, a trzecie miejsce po dobrym finiszu przypadło STMGK Strzelce Krajeńskie. Trochę pecha miała w ostatniej rundzie nasza II drużyna, która musiała zmierzyć się z I drużyną, co przez chwilę było przedmiotem niepotrzebnych spekulacji czy zagramy fair play. W sportowej walce I drużyna wygrała 3-1, a wzorem zaangażowania była ostatnia partia w turnieju, w której Bartek Łokaj zwyciężył z weteranem Marianem Gniazdowskim.

Drużyna KSz Gryf Szczecin II. Nie wszyscy byli zadowoleni z pamiątkowego zdjęcia przed turniejem. Stoją od lewej: Adam Pawlicz, Bartłomiej Łokaj, Wojciech Popadowski, Karol Szymański.

Drużyna KSz Gryf Szczecin I dokumentuje swój sukces. Od lewej: Bartosz Pułka, Andrzej Gniadek, Marian Gniazdowski, Arkadiusz Korbal.

Bartosz Pułka w towarzystwie oficjeli odbiera medal i ciepłą nagrodę za zwycięstwo na 3. szachownicy.

Zestaw godny mistrza. Arkadiusz Korbal odbiera nagrodę za zwycięstwo na 1. szachownicy.

Kapitan II drużyny Adam Pawlicz odbiera pamiątkowy dyplom.

Derby Gryf Szczecin. W tle już grają, a kapitanowie robią sobie zdjecia.

Poważna walka z Hetmanem Koszalin. Bitwa przegrana, ale z wojny wyszliśmy z tarczami.*