Drużyna KSz Gryf Szczecin zajęła II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego – III Liga ZZSzach 2023.

Zawody zostały rozegrane w Koszalinie w dniach 04-05. lutego 2023 w siedzibie KSz Hetman Koszalin. Nasz klub reprezentowali: Julia Kowalczyk, Piotr Zaręba, Mikołaj Gbiorczyk, Adam Pawlicz i Arkadiusz Korbal. Na dystansie 3 rund tempem 90+30″ nasze wyniki to kolejno: porażka 1,5-3,5 z KSz Hetman Koszalin, zwycięstwo 3,5-1,5 z UKSz Skoczek Choszczno, remis 2,5-2,5 z Husarią Biesiekierz.

Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_285/

Drużyny wystawiły tylko 4 kluby z naszego województwa, które corocznie od 2018 roku mobilizują swoich zawodników i poświęcają środki finansowe aby zadbać o ciągłość rozgrywek drużynowych.

Równolegle rozgrywane były Otwarte Drużynowe Mistrzostwa Województwa Amatorów dla drużyn 3-osobowych z zawodnikami poniżej 1800 ELO. Turniej cieszył się większą popularnością niż rozgrywki ligowe, ponieważ wystartowało 14 zespołów. W tym dwie drużyny reprezentujące KSz Gryf Szczecin. Blisko zwycięstwa była rodzinna drużyna nr 1 Pawlicz ustawiona w kolejności: Filip, Dariusz i Zuzanna. Ostatecznie po jedynym przegranym meczu w ostatniej rundzie zajęli II miejsce. Na IV miejscu zawody zakończyła drużyna nr 2 w składzie: Andrzej Zeissel, Adam Wites, Aleksander Rubacha. Wyróżnieni za wyniki indywidualne zostali: Andrzej za I m. na I szachownicy, Filip za II m. na I szachownicy i Dariusz za I m. na II szachownicy.

Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_286/