W dniu 17 kwietnia odbyły się w Koszalinie Mistrzostwa Przedszkolaków Województwa Zachodniopomorskiego w szachach szybkich. Duży sukces odniosła Szczecinianka Joanna Maruszczak zdobywając srebrny medal.

Dziewczęta rywalizowały systemem kołowym. Sukces Joasi w grupie 8 zawodniczek był w pełni zasłużony. Zdobyła 6 punktów w 7 partiach, tyle samo co złota medalistka. Jednak wygrany przez Klarę Czaplewską z Kołobrzegu bezpośredni pojedynek z Joasią zadecydował o podziale medali.
Bardzo ambitnie walczyły również pozostałe dwie Szczecinianki:
Dominika Ociepka zajęła 4 miejsce zdobywając 4 pkt.
Ania Piotrowska zajęła 6 miejsce z 2 punktami.

W grupie chłopców rywalizowało aż 29 młodziutkich szachistów. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry 15 minut na partię na zawodnika.
Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Borys Lebiedowicz z Koszalina, który wygrał wszystkie swoje pojedynki.
Najlepiej ze Szczecinian zaprezentował się Aleksander Helon, który zdobywając 4,5 pkt. zajął 5 miejsce.
Taką samą ilość punktów uzyskał Wojciech Śmieszek i i uplasował się na 8 miejscu.
Alex Erdmann zakończył turniej na miejscu 10 z 4 punktami a Michał Trzeciakiewicz na 13 zdobywając 3,5 pkt.

Przedszkolaki bardzo cieszyły się ze swoich zwycięstw, ale także u niektórych widać było łzy w oczach po porażkach. Jednak edukacyjne przesłanie królewskiej gry zostało spełnione. Dzieci miały także możliwość szlachetnej rywalizacji.

Oprawa turnieju była bardzo sympatyczna. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów dyplomy i upominki a dla zwycięzców były ponadto medale i puchary.