Coroczny Memoriał Mistrza Błaszczaka we Wrocławiu jest areną potyczek juniorów we wszystkich kategoriach wiekowych. W dniach 20-22. czerwca w grupie B (ur. 2003 i młodsi) komicznie nazwanej „Gargamele” rywalizował Wojciech Popadowski z KSz Gryf Szczecin. Wojtek zajął III miejsce i wypełnił normę na II kategorię szachową.
Wyniki XXIX Memoriał Mistrza Błaszczaka – Grupa B – Gargamele

Coroczny Memoriał Mistrza Błaszczaka we Wrocławiu jest areną potyczek juniorów we wszystkich kategoriach wiekowych. W dniach 20-22. czerwca w grupie B (ur. 2003 i młodsi) komicznie nazwanej „Gargamele” rywalizował Wojciech Popadowski z KSz Gryf Szczecin. Wojtek zajął III miejsce i wypełnił normę na II kategorię szachową.

Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund tempem 30′ + 30″ na ruch. Dla naszego zawodnika to była świetna okazja żeby sprawdzić się z większą liczbą rówieśników niż ma okazję w naszym województwie oraz porównać swój poziom z mocnymi dolnośląskimi młodzikami. Sprawdzian wypadł bardzo dobrze, ponieważ Wojtek uzyskał swój najlepszy dotychczas wynik rankingowy i zdobył wyczekiwaną od jakiegoś czasu drugą kategorię.