W dniach 24-25. lutego 2018 w gościnnych progach Domu Kultury SM „Wspólny Dom” rozegrane zostały trzy turnieje szachów szybkich Zima z Szachami z cyklu 4 Pory Roku o Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie.

W sobotę rywalizacja odbywała się w dwóch grupach dla dzieci i młodzieży: Młode Talenty i Juniorzy. W nowej edycji 4 Pory Roku w grupie Młode Talenty mogą startować dzieci do lat 12 posiadające maksymalnie V kategorię szachową. Z tego ograniczenia wyłączone są dzieci do lat 8. Pozostali startowali w grupie „Juniorzy”. Najlepszym „Młodym Talentem” został Jakub Lewek (KSz Gryf Szczecin), który wygrał wszystkie partie. II miejsce zajął Kuba Łabędzki (UKS Szach Gryfice), a III miejsce Deniz Onal. W grupie „Juniorzy” o zwycięstwie zadecydowała punktacja pomocnicza. Więcej szczęścia miał Wojciech Popadowski, który wyprzedził Bartłomieja Łokaja (obaj KSz Gryf Szczecin). Obaj wygrali wszystkie partie, a w bezpośrednim pojedynku padł remis. III miejsce zajął Mikołaj Turek (UKS Biały Pion Gryfino).

W niedzielę 25. lutego odbył się turniej OPEN, który był jednocześnie #4 turniejem z cyklu Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Dosyć niespodziewanie ale w pełni zasłużenie zwyciężył prezes ZZSzach Tomasz Kamieniecki (KSz Hetman Koszalin). II miejsce zajął Adam Czuchnicki, a dopiero III miejsce faworyt wielu lokalnych turniejów IM Nikolai Aliavdin (Stowarzyszenie AS Płock).

W sobotę rywalizacja odbywała się w dwóch grupach dla dzieci i młodzieży: Młode Talenty i Juniorzy. W nowej edycji 4 Pory Roku w grupie Młode Talenty mogą startować dzieci do lat 12 posiadające maksymalnie V kategorię szachową. Z tego ograniczenia wyłączone są dzieci do lat 8. Pozostali startowali w grupie „Juniorzy”. Najlepszym „Młodym Talentem” został Jakub Lewek (KSz Gryf Szczecin), który wygrał wszystkie partie. II miejsce zajął Kuba Łabędzki (UKS Szach Gryfice), a III miejsce Deniz Onal. W grupie „Juniorzy” o zwycięstwie zadecydowała punktacja pomocnicza. Więcej szczęścia miał Wojciech Popadowski, który wyprzedził Bartłomieja Łokaja (obaj KSz Gryf Szczecin). Obaj wygrali wszystkie partie, a w bezpośrednim pojedynku padł remis. III miejsce zajął Mikołaj Turek (UKS Biały Pion Gryfino).

W niedzielę 25. lutego odbył się turniej OPEN, który był jednocześnie #4 turniejem z cyklu Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Dosyć niespodziewanie ale w pełni zasłużenie zwyciężył prezes ZZSzach Tomasz Kamieniecki (KSz Hetman Koszalin). II miejsce zajął Adam Czuchnicki, a dopiero III miejsce faworyt wielu lokalnych turniejów IM Nikolai Aliavdin (Stowarzyszenie AS Płock).