W sobotę 22. kwietnia 2017 rozegrano drugi turniej XIII cyklu 4 Pory Roku – Wiosnę z Szachami. Zwyciężyli reprezentanci Pałacu Młodzieży Szczecin: Adam Czuchnicki w turnieju OPEN oraz Stanisław Lipiński w turnieju MŁODE TALENTY.

W otwartym turnieju zgłoszonym do oceny rankingowej FIDE nie miał sobie równych Adam Czuchnicki, który stracił tylko „połówkę” i z dorobkiem 8,5 punkta zajął I miejsce. Za nim uplasował się najlepszy junior Michał Koziorowicz (KSz Stilon Gorzów Wlkp.), który wyprzedził punktacją pomocniczą swojego pogromcę z ostatniej rundy – profesora Akademii Morskiej w Szczecinie Tygrana Dzhuguryana.

Tradycyjnie bardzo zacięta rywalizacja miała miejsce w grupie Młodych Talentów. Zwycięzcą okazał się Stanisław Lipiński, który wyprzedził Macieja Bobika (KSz Gryf Szczecin). Trzeci był Jakub Strawa (Pałac Młodzieży Szczecin).

Klasyfikacja do lat 8:

1. Dominik Mróz (KSz Gryf Szczecin)
  2. Jakub Lewek (Przedszkole Promyczek Goleniów)
  3. Kuba Łabędzki (UKS Szach Gryfice)

Klasyfikacja dziewcząt:

1. Zuzanna Wolny (KSz Gryf Szczecin)
  2. Lucyna Plich (KSz Gryf Szczecin)
  3. Lena Romaniuk (KSz Gryf Szczecin)

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej 4 Pory Roku 2017 w kategorii OPEN przejął Adam Czuchnicki, a w kategorii MŁODE TALENTY pozycję lidera utrzymał Maciej Bobik.

Zapraszamy na kolejne turnieje Lato z Szachami w sobotę 9. września 2017.