W dniach 8-9. września 2018 r. rozegrano trzy turnieje w ramach XIV edycji 4 Pory Roku o Puchar SM „Wspólny Dom” w Szczecinie. Szczegółowe wyniki:

 W turnieju Młode Talenty zwyciężył Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), który jako pierwszy w tym sezonie zdetronizował zdobywcę II miejsca i lidera klasyfikacji generalnej, którym jest Jakub Lewek (KSz Gryf Szczecin). Trzecie miejsce zajęłą Jadwiga Stężała i wypełniła normę na IV kategorię szachową. W grupie Juniorzy po raz kolejny nie miał sobie równch Bartłomiej Łokaj (KSz Gryf Szczecin) i może być już praktycznie pewny wygranej w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zajął Kacper Zieniuk (KSz Gryf Szczecin), a trzeci był Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin).  

W niedzielnych zmaganiach OPEN rywalizację zdominował FM Kamil Plichta (Biały Król Wisznia Mała), który ograł faworytów z Ukrainy i z punktem przewagi zdobył główną nagrodę. Zaraz za nim uplasowali się wspomnieni faworyci Vladimir Bordovsky i Vladislav Voitovich. Silna obsada turnieju OPEN to z pewnością zasługa p. Lesława Siemaszko – właściciela Zakładu Budowlanego Siemaszko, który po raz kolejny objął mecenatem nasz turniej i ufundował nagrody finansowe w kwocie 3000 zł.

Wszystkie trzy turnieje zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Szczecin w ramach realizacji zadania publicznego.

W dniach 8-9. września 2018 r. rozegrano trzy turnieje w ramach XIV edycji 4 Pory Roku o Puchar SM „Wspólny Dom” w Szczecinie. Szczegółowe wyniki:

 W turnieju Młode Talenty zwyciężył Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), który jako pierwszy w tym sezonie zdetronizował zdobywcę II miejsca i lidera klasyfikacji generalnej, którym jest Jakub Lewek (KSz Gryf Szczecin). Trzecie miejsce zajęłą Jadwiga Stężała i wypełniła normę na IV kategorię szachową. W grupie Juniorzy po raz kolejny nie miał sobie równch Bartłomiej Łokaj (KSz Gryf Szczecin) i może być już praktycznie pewny wygranej w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zajął Kacper Zieniuk (KSz Gryf Szczecin), a trzeci był Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin).  

W niedzielnych zmaganiach OPEN rywalizację zdominował FM Kamil Plichta (Biały Król Wisznia Mała), który ograł faworytów z Ukrainy i z punktem przewagi zdobył główną nagrodę. Zaraz za nim uplasowali się wspomnieni faworyci Vladimir Bordovsky i Vladislav Voitovich. Silna obsada turnieju OPEN to z pewnością zasługa p. Lesława Siemaszko – właściciela Zakładu Budowlanego Siemaszko, który po raz kolejny objął mecenatem nasz turniej i ufundował nagrody finansowe w kwocie 3000 zł.

Wszystkie trzy turnieje zostały dofinansowane ze środków Gminy Miasta Szczecin w ramach realizacji zadania publicznego.

 

Zwycięzcy klasyfikacji dodatkowych:

MŁODE TALENTY

Klasyfikacja do lat 8:

 1. Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin)
 2. Jakub Lewek (KSz Gryf Szczecin)
 3. Adam Szczygielski (GKSz Solny Grzybowo)

Klasyfikacja dziewcząt:

 1. Jadwiga Stężała
 2. Ewa Sadowska (KSz Gryf Szczecin)
 3. Sara Siewruk

JUNIORZY

Klasyfikacja do lat 12:

 1. Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin)
 2. Miłosz Bury
 3. Mateusz Derejczyk

Klasyfikacja dziewcząt:

 1. Hanna Tokarek
 2. Lucyna Plich (KSz Gryf Szczecin)

OPEN

Najlepszy senior ur. 1953 i starsi: FM Jerzy Kot (Husaria)

Najlepsza kobieta: Roksana Jacek (KSz Gryf Szczecin)

Najlepszy junior do lat 18: Filip Łuczak (KSz Hetman Koszalin)

Najlepszy do rankingu 1800 FIDE: Jan Gregorz (KSz Gryf Szczecin)

Najlepszy do rankingu 1400 FIDE: Mateusz Derejczyk