Gryf Szczecin mistrzem województwa w szachach szybkich na rok 2017

Miło mi poinformować, że drużyna KSz Gryf Szczecin zwyciężyła w Otwartych Mistrzostwach Województwa w szachach szybkich, które odbyły się 4. marca w Choszcznie.

W turnieju wystartowało aż 18 4-osobowych zespołów. Wśród nich również druga drużyna KSz Gryf Szczecin, która zajęła 12. miejsce. 

Drużyna KSz Gryf Szczecin I startowała w składzie: Arkadiusz Korbal, Andrzej Gniadek, Bartosz Pułka, Marian Gniazdowski.

Drużyna KSz Gryf Szczecin II : Adam Pawlicz, Karol Szymański, Wojciech Popadowski, Bartłomiej Łokaj.

Indywidualnie na 1. szachownicy złoty medal zdobył Arkadiusz Korbal (7.5/9 pkt). Na 3. szachownicy najlepszy był Bartosz Pułka (8/9 pkt). Można powiedzieć, że prezes i wiceprezes dali najlepszy możliwy przykład innym. Nasz klub obronił tytuł mistrza z zeszłego roku kiedy po równie emocjonującej walce zwyciężyliśmy punktacją pomocniczą. W tym roku losy zwycięstwa również nie były pewne do ostatniej rundy ale Caissa sprzyjała nam w decydujących momentach. Drugie miejsce zajęła faworyzowana drużyna GKSz Solny Grzybowo, a trzecie miejsce po dobrym finiszu przypadło STMGK Strzelce Krajeńskie. Trochę pecha miała w ostatniej rundzie nasza II drużyna, która musiała zmierzyć się z I drużyną, co przez chwilę było przedmiotem niepotrzebnych spekulacji czy zagramy fair play. W sportowej walce I drużyna wygrała 3-1, a wzorem zaangażowania była ostatnia partia w turnieju, w której Bartek Łokaj zwyciężył z weteranem Marianem Gniazdowskim. 

druzynowe1.jpg

Drużyna KSz Gryf Szczecin II. Nie wszyscy byli zadowoleni z pamiątkowego zdjęcia przed turniejem. Stoją od lewej: Adam Pawlicz, Bartłomiej Łokaj, Wojciech Popadowski, Karol Szymański. 

druzynowe2.jpg

Drużyna KSz Gryf Szczecin I dokumentuje swój sukces. Od lewej: Bartosz Pułka, Andrzej Gniadek, Marian Gniazdowski, Arkadiusz Korbal.

druzynowe3.jpg

Bartosz Pułka w towarzystwie oficjeli odbiera medal i ciepłą nagrodę za zwycięstwo na 3. szachownicy.

druzynowe4.jpg

Zestaw godny mistrza. Arkadiusz Korbal odbiera nagrodę za zwycięstwo na 1. szachownicy.

druzynowe5.jpg

Kapitan II drużyny Adam Pawlicz odbiera pamiątkowy dyplom.

druzynowe6.jpg

Derby Gryf Szczecin. W tle już grają, a kapitanowie robią sobie zdjecia.

druzynowe7.jpg

Poważna walka z Hetmanem Koszalin. Bitwa przegrana, ale z wojny wyszliśmy z tarczami.*

*medalami i pucharami

Zdjęcia nadesłał Adam Pawlicz.