Turniejem szachów szybkich FIDE Rapid rozegranym  w sobotę, 29. lutego 2020 r. zakończyliśmy tegoroczne Szachowe Mistrzostwa Szczecina 2020. Mistrzem został FM Kamil Plichta reprezentujący SzUKS Gostmat 83 Gostynin, a Mistrzynią Jagoda Bieńko z KSz Hetman Koszalin.

Drugie miejsce zajął Tomasz Tokarczyk (Śmiały Police), a trzeci był Rafał Szyszyło (UKSz Skoczek Choszczno). Najlepszym zawodnikiem ze Szczecina był Grzegorz Kulis (KSz Gryf Szczecin), który w końcowej tabeli uplasował się na IV miejscu. Wśród nagrodzonych znaleźli się również: V miejsce – Radosław Świderski (Husaria), najlepszy zawodnik do 1600 FIDE – Szymon Soszka (UKS Biały Pion Gryfino) i najlepszy zawodnik do 1200 FIDE – Piotr Świacki (KSz Gryf Szczecin). Cieszy obecność gości z całego województwa i nie tylko, bo na liście startowej można było znaleźć kluby z mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego. Przyjechali też zawodnicy z Niemiec reprezentujący kluby z Berlina oraz Gross Schoenebeck. Wystartowało 67 osób, a każdy uczestnik mógł otrzymać pamiątkowy medal.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Szczecin.