W niedzielę, 1. marca 2020 r. rozpoczęliśmy kolejny, XVI cykl turniejów szachowych 4 Pory Roku o  Puchar SM Wspólny Dom w Szczecinie. Zwyciężył Miłosz Bury (KSz Gryf Szczecin), który wygrał wszystkie 7 partii. II miejsce zajął Tymoteusz Hury (KSz Gryf Szczecin), a III miejsce Andrzej Zeissel (KSz Gryf Szczecin).

W tym roku w ramach cyklu 4 turniejów rywalizują tylko juniorzy do lat 18. Wystartowało 46 młodych zawodników, w tym 8-osobowa grupa z Niemiec. Wszyscy grali w jednym turnieju bez podziału na grupy wiekowe, a młodsi w każdej rundzie urywali punkty starszym i rywalizowali w swojej kategorii wiekowej do lat 10. Najlepszy wśród nich okazał się Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin), który przez cały turniej grał na czołowych szachownicach. II miejsce zajął Marcel Bury (KSz Gryf Szczecin), a III miejsce Lennox Hanning (Schachfreunde Gross Schoenebeck). Wśród dziewcząt wygrała Lucyna Plich (KSz Gryf Szczecin), II miejsce zajęła Liwia Babińska (UKS Biały Pion Gryfino), a III miejsce Thora Muller (TSG Angermunde). Nagrodzono też najlepszych w dodatkowych klasyfikacjach: Najlepszy zawodnik z IV kategorią – Michał Stawarczyk (KSz Gryf Szczecin), Najlepszy zawodnik z V kategorią – Marta Matuszczak (KSz Gryf Szczecin), Najlepszy zawodnik bez kategorii szachowej – Jakub Klimecki (SP 5 Goleniów). Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni oraz otrzymali dyplomy. Dziękujemy wszystkim za udział i sportową postawę, a szczególnie dziękujemy naszym szachowych przyjaciołom z Schachfreunde Gross Schoenebeck z Peterem Harbachem na czele za wizytę oraz ufundowanie dodatkowych medali dla najlepszych. Podziękowania również dla pani Iwony Faj – kierownik Domu Kultury „Wspólny Dom” za okazane wsparcie organizacyjne. Do zobaczenia na kolejnym turnieju 4 Pory Roku – Wiosna z Szachami, który odbędzie się 29. marca 2020 r. w przyjaznym szachistom Domu Kultury „Wspólny Dom”.