W niedzielę 15. kwietnia 2018 odbył się XIV Turniej o Puchar Burmistrza Gryfic, który był jednocześnie 5. i ostatnim turniejem eliminacyjnym Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego. Zwyciężył Arkadiusz Korbal reprezentujący Klub Szachowy Gryf Szczecin z rezultatem 8.0 pkt z 9 partii. II miejsce zajął Tomasz Kamieniecki (KSz Hetman Koszalin) zdobywając 7.0 pkt i wyprzedził Jakuba Kubiaka (UKS Szach Gryfice), który miał tyle samo punktów ale gorsze wartościowanie Buchholza.

Miejsca pozostałych reprezentantów KSz Gryf: 9. msc – Marian Gniazdowski (najlepszy senior powyżej 65 r.ż.), 14. msc – Paweł Kossowski, 25. msc -Wojciech Popadowski, 29. msc – Włodzimierz Nawrocki, 31. msc – Jacek Wiśniewski, 47 msc – Piotr Kossowski. Wystartowało 56 osób.

Turniej podsumował eliminacje do 10-osobowego Finału Grand Prix ZZSzach, który odbędzie się 13. maja w Koszalinie. Dzięki wygranej w Gryficach prawo gry w finale uzyskał Arkadiusz Korbal.