Klub Szachowy Gryf Szczecin organizował turnieje szachowe towarzyszące finałowi regat The Tall Ships Races 2013. W trakcie upalnego weekendu 3-4. sierpnia rozegrano trzy turnieje. Dwa z nich przeznaczone były dla załóg jednostek startujących w regatach, a dodatkowo szachiści zmierzyli się w niedzielnym turnieju szachów błyskawicznych.

Klub Szachowy Gryf Szczecin organizował turnieje szachowe towarzyszące finałowi regat The Tall Ships Races 2013. W trakcie upalnego weekendu 3-4. sierpnia rozegrano trzy turnieje. Dwa z nich przeznaczone były dla załóg jednostek startujących w regatach, a dodatkowo szachiści zmierzyli się w niedzielnym turnieju szachów błyskawicznych.

W sobotę 3. sierpnia zagrano systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund tempem P’10. Wystartowało 8 osób. Z kompletem punktów zwyciężył Dariusz Popadowski ze Szczecina. Drugie miejsce przypadło Zbigniewowi Maruszczakowi z jednostki Goleniów, a trzecie miejsce zajął Włoch Alessandro Lomgardi z Tomidi.

M-ce Nr Nazwisko Imię Fed. Klub Pkt. MBch. Bch. Wins Prog.
8 7 Górajek, Piotr POL Fryderyk Chopin 1,0 6,00 12,00 1 3,0

W niedzielę w turnieju dla załóg grały 3 osoby systemem dwukołowym tempem P’15. Zwyciężył Wojciech Koloska (Pelican of London) przed Zbigniewem Maruszczakiem (jacht Goleniów). Trzeci był Patryk Fic (wolontariusz TTSR).

M-ce Nr Tytuł Nazwisko Imię Fed. Klub Pkt. S.B. vs+
1 3   Koloska, Wojciech POL Pelican of London 4,0 4,00 2;1;2;1;
2 1   Maruszczak, Zbigniew POL Goleniów 2,0 0,00 2;2;
3 2   Fic, Patryk POL TTSR Volunteer 0,0 0,00

Do otwartego turnieju szachów błyskawicznych zgłosiło się 7 uczestników. Rozegrano turniej dwukołowy tempem 3’+2″. Górą były kobiety. Zwyciężyła Maria Cholewa (AZS Poznań) przed Joanną Kupsik (Lipno Stęszew). Najniższe miejsce na podium zajął Michał Trzeciakiewicz (KSz Gryf Szczecin).