Filip Pawlicz trzecim zawodnikiem do lat 7 w Polsce!

Dużym sukcesem naszego młodego zawodnika Filipa Pawlicza zakończył się Puchar Polski do lat 6 i 7 w Szczyrku rozegrany w dniach 27-30. kwietnia 2019. Filip zajął III miejsce w grupie chłopców do lat 7 walcząc przez cały turniej na pierwszych stołach i zdobywając 7.0 punktów z 9 partii. Stawka była bardzo wyrównana i walka o końcowe zwycięstwo trwała do ostatniej rundy. W decydujących partiach Filip musiał uznać wyższość pozostałych medalistów: złotego Szymona Walewskiego z UKS Czternastka Warszawa i srebrnego Jana Busińskiego z MUKS Stoczek 45 Białystok. Poza tym nasz reprezentant zaprezentował dojrzałą jak na swój wiek grę w elementach strategicznych i bezwzględnie wykorzysytwał taktyczne błędy rywali.

W grupie chłopców do lat 6 wystartował Marcel Bury i zajął bardzo dobre 11. miejsce w gronie 27 ucestników. Marcel zdobył 5.0 punktów z 9 partii. Natomiast w grupie dziewcząt do lat 6 dzielnie walczyła Zuzanna Pawlicz, która ma dopiero 5 lat. Zuzia zdobyła 1.5 pkt i zajęła ostatnie, 15. miejsce ale zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości i może już za rok będziemy świadkami sukcesu naszej zawodniczki w tej samej grupie.