2017 mpj d16.jpgW dniach 11-19. marca 2017 w Ustroniu rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18. Klub Szachowy Gryf Szczecin reprezentowała Maria Krzywnicka, która osiągnęła świetny rezultat i zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt do lat 16. Jest to pierwszy medal Marysi na imprezie rangi Mistrzostw Polski Juniorów oraz pierwszy medal zdobyty dla KSz Gryf Szczecin w historii MPJ do lat 16 i 18. Serdeczne gratulacje!

Złoty medal zdobyła Joanna Kaczmarska (KSz Polonia Warszawa), a srebrny Honorata Kucharska (MKSz Rybnik). W bezpośrednim pojedynku Marysia wygrała z Joanną w 8. rundzie i wysunęła się na 1. miejsce w tabeli. W ostatniej 9. rundzie nasza zawodniczka musiała uznać wyższość grającej z 1. numerem startowym Honoraty. Można czuć niedosyt jednak III miejsce to i tak ogromny sukces przy 15. numerze startowym. Marysia oprócz cennego medalu uzyskała bezpośredni awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów, które rozegra już w grupie D18. Ponadto osiągnięty wynik pozwolił na uzyskanie drugiej normy na kandydatkę na mistrzynię krajową, uzyskanie I klasy sportowej oraz 136 punktów do rankingu FIDE, który będzie wynosił 1856.

Opiekę trenerską sprawował mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin. Na miejscu był też tata Marysi – Wojciech Krzywnicki, który przesłał kilka zdjęć z Mistrzostw. Zdjęcia znajdują się w rozwinięciu. Zdjęcie po lewej autorstwa sędziego MPJ – Rafała Siwika.

Oficjalna strona Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 18

Wyniki – Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 – Dziewczęta

2017 mpj d16 1.JPG

Zdjęcie zrobione przed I rundą. Marysia grała na 15. szachownicy zgodnie z numerem startowym ale w następnych partiach nie opuszczała czołowych desek.