W Otwartych Mistrzostwach Szczecina 2020 w szachach klasycznych, które odbyły się w dniach 18-23. lutego, zwyciężył CM Kacper Karwowski (GKSz Solny Grzybowo). II miejsce zajął Adam Czuchnicki (Pałac Młodzieży Szczecin), a III miejsce Łukasz Lanica (KSz Gryf Szczecin). Czołowi szachiści rywalizowali w grupie FIDE OPEN – turnieju zgłoszonym do oceny rankingowej FIDE tempem 90’+30″ na dystansie 7 rund. Normy na wyższe kategorie wypełnili: Adam Czuchnicki – norma kandydacka, Daniel Piotrowski – I kategoria, Jakub Strawa – II kategoria. Wystartowało 18 osób.

W turnieju B rozegranym w dniach 21-23. lutego na dystansie 7 rund tempem 30’+30″ zagrało 21 osób. Zwyciężył Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin) wygrywając wszystkie partie. II miejsce zajął Franciszek Tokarek (KSz Gryf Szczecin – norma na III kategorię), a III miejsce Hanna Tokarek, która została uhonorowana pucharem „Mistrzyni Szczecina w Szachach Klasycznych”. Normy na wyższe kategorie szachowe wypełnili: Filip Pawlicz – II kategoria, Franciszek Tokarek – III kategoria, Mikołaj Gbiorczyk – IV kategoria, Krzysztof Jończak – IV kategoria.

Był to powrót po długiej przerwie do rozgrywania Otwartych Mistrzostw Szczecina w formule szachów klasycznych. Ostatnie odbyły sie w 2007 roku również w Domu Kultury „Wspólny Dom”. Wyniki – Otwarte Mistrzostwa Szczecina 2007.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Szczecin.

W Otwartych Mistrzostwach Szczecina 2020 w szachach klasycznych, które odbyły się w dniach 18-23. lutego, zwyciężył CM Kacper Karwowski (GKSz Solny Grzybowo). II miejsce zajął Adam Czuchnicki (Pałac Młodzieży Szczecin), a III miejsce Łukasz Lanica (KSz Gryf Szczecin). Czołowi szachiści rywalizowali w grupie FIDE OPEN – turnieju zgłoszonym do oceny rankingowej FIDE tempem 90’+30″ na dystansie 7 rund. Normy na wyższe kategorie wypełnili: Adam Czuchnicki – norma kandydacka, Daniel Piotrowski – I kategoria, Jakub Strawa – II kategoria. Wystartowało 18 osób.

W turnieju B rozegranym w dniach 21-23. lutego na dystansie 7 rund tempem 30’+30″ zagrało 21 osób. Zwyciężył Filip Pawlicz (KSz Gryf Szczecin) wygrywając wszystkie partie. II miejsce zajął Franciszek Tokarek (KSz Gryf Szczecin – norma na III kategorię), a III miejsce Hanna Tokarek, która została uhonorowana pucharem „Mistrzyni Szczecina w Szachach Klasycznych”. Normy na wyższe kategorie szachowe wypełnili: Filip Pawlicz – II kategoria, Franciszek Tokarek – III kategoria, Mikołaj Gbiorczyk – IV kategoria, Krzysztof Jończak – IV kategoria.

Był to powrót po długiej przerwie do rozgrywania Otwartych Mistrzostw Szczecina w formule szachów klasycznych. Ostatnie odbyły sie w 2007 roku również w Domu Kultury „Wspólny Dom”. Wyniki – Otwarte Mistrzostwa Szczecina 2007.