W organizowanym już po raz siedemnasty turnieju szachowym w Gryfinie wystartowała liczna grupa szachistów naszego klubu. Turniej tradycyjnie rozgrywany był w Centrum Wodnym Laguna. Otwarcie turnieju uświetnił burmistrz Gryfina p.Mieczysław Sawaryn.

W turnieju juniorskim do faworytów należała dwójka zawodników KSz Gryf: Kacper Zieniuk i Wojtek Popadowski, którzy mieli dwa pierwsze numery startowe. Nie zawiódł Wojtek który ukończył turniej bez porażki i z wynikiem 8 pkt. wygrał turniej. Trochę gorzej poszło Kacprowi , który ukończył turniej na 7 miejscu. Bardzo dobre wysokie ósme miejsce zajął Maksymilian Wolny. Drugie miejsce w turnieju uzyskał Filip Byczak , a trzecie Wiktor Raczyński. Okazała liczba upominków pozwoliła nagrodzić każdego młodego szachistę, który wytrwał do końca turnieju.

W turnieju Open wystartowało po raz pierwszy w Gryfinie dwóch arcymistrzów jednocześnie: Kamil Dragun oraz Vładimir Małaniuk. Trzeci nr startowy posiadał zaprzyjaźniony z KSz Gryf mistrz międzynarodowy Nikolai Aliavdin. Wystartowała również w turnieju silna i liczna grupa szachistów niemieckich z mistrzem Fide Hendrikiem Reichmanem na czele.

W turnieju zwyciężył szczecinianin Robert Kula uzyskując 7,5 pkt. który wyprzedził lepszą wartościowością arcymistrza Kamila Draguna. Trzecie miejsce po zwycięstwie nad arcymistrzem Małaniukiem w ostatniej rundzie zdobył piszący te słowa Bartosz Pułka 7 pkt. Czwarty był Hendrik Reichmann, piąty Nikolai Aliawdin, a dopiero szósty arcymistrz Małaniuk. Dobrze w turnieju Open wypadł junior naszego klubu Patryk Mike który uzyskał 5,5 pkt. i wywalczył 14 miejsce.

Jak wspomniałem organizatorzy przygotowali okazałą kolekcję nagród, medali, statuetek i upominków co było niewątpliwym plusem turnieju. Każdy z uczestników otrzymał znaczek uprawniający do 50% zniżki do wejścia na baseny w CW Laguna. Niestety zniżka obowiązywała tylko w dniu turnieju, co w połączeniu z bardzo późnym zakończeniem turnieju (ok. godz. 19.00) uniemożliwiło praktycznie skorzystanie z tej promocji. Szkoda, że turniej w Gryfinie nie przebiegał sprawniej i szybciej, bo ponad 8 godzin trwania turnieju szachów szybkich (bez przerwy obiadowej) wymaga usprawnienia w przyszłym roku.