W sobotę, 9. lutego 2019 odbył się V Turniej Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego, a zarazem Otwarte Mistrzostwa Gminy Bierzwnik. W 9-rundowym turnieju granym tempem 10’+5″ świetnie spisał się Filip Pawlicz, który jako 7-latek zwyciężył w klasyfikacji do lat 10. Filip w klasyfikacji otwartej zajął 18. miejsce wśród 38 zawodników będąc rozstawionym z 31. numerem startowym, zdobył 5,0 punktów i wygrywając z wieloma bardziej doświadczonymi przeciwnikami osiągnął imponujący przyrost rankingu FIDE +52 pkt.

W turnieju zwyciężył Adam Czuchnicki (7.0 pkt), który miał wyższą punktację pomocniczą niż zdobywca 2. miejsca Rafał Szyszyło (7.0 pkt). 3. miejsce zajął Ryszard Sokołowski (6.5 pkt). Miejsca zawodników KSz Gryf Szczecin w klasyfikacji otwartej: 4. miejsce Arkadiusz Korbal (6.5 pkt), 10. miejsce Grzegorz Kulis (5.5 pkt), 11. miejsce Włodzimierz Nawrocki (5.5 pkt), 12. miejsce Dariusz Pawlicz (5.0 pkt), 16. miejsce Marian Gniazdowski (5.0 pkt).

W sobotę, 9. lutego 2019 odbył się V Turniej Grand Prix Zachodniopomorskiego Związku Szachowego, a zarazem Otwarte Mistrzostwa Gminy Bierzwnik. W 9-rundowym turnieju granym tempem 10’+5″ świetnie spisał się Filip Pawlicz, który jako 7-latek zwyciężył w klasyfikacji do lat 10. Filip w klasyfikacji otwartej zajął 18. miejsce wśród 38 zawodników będąc rozstawionym z 31. numerem startowym, zdobył 5,0 punktów i wygrywając z wieloma bardziej doświadczonymi przeciwnikami osiągnął imponujący przyrost rankingu FIDE +52 pkt.

W turnieju zwyciężył Adam Czuchnicki (7.0 pkt), który miał wyższą punktację pomocniczą niż zdobywca 2. miejsca Rafał Szyszyło (7.0 pkt). 3. miejsce zajął Ryszard Sokołowski (6.5 pkt). Miejsca zawodników KSz Gryf Szczecin w klasyfikacji otwartej: 4. miejsce Arkadiusz Korbal (6.5 pkt), 10. miejsce Grzegorz Kulis (5.5 pkt), 11. miejsce Włodzimierz Nawrocki (5.5 pkt), 12. miejsce Dariusz Pawlicz (5.0 pkt), 16. miejsce Marian Gniazdowski (5.0 pkt).