19. stycznia w Gryficach odbył się Turniej Finałowy Grand Prix Wybrzeża 2013. W turnieju wystartowało 10 najlepszych szachistów w klasyfikacji generalnej całorocznych zmagań, które obejmowały 13 turniejów szachów szybkich na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Z KSz Gryf Szczecin startowało trzech zawodników. Najlepiej zaprezentował się Krystian Jacek, któy zajął III miejsce.
Ponadto rozegrany został Turniej Dodatkowy, który był otwarty dla wszystkich chętnych. W nim również mieliśmy swoich przedstawicieli. Szczegóły w rozwinięciu.

Wyniki – Turniej Finałowy GP Wybrzeża 2013
Wyniki – Turniej Dodatkowy GP Wybrzeża 2013

19. stycznia w Gryficach odbył się Turniej Finałowy Grand Prix Wybrzeża 2013. W turnieju wystartowało 10 najlepszych szachistów w klasyfikacji generalnej całorocznych zmagań, które obejmowały 13 turniejów szachów szybkich na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Z KSz Gryf Szczecin startowało trzech zawodników. Najlepiej zaprezentował się Krystian Jacek, któy zajął III miejsce.

Zwycięzcą Turnieju Finałowego został Robert Kula z KSz Pod Wieżą Szczecin, który zdobył 8 pkt z 9 partii. Jedyną porażkę poniósł z Wojciechem Śmieszkiem, który ma chyba swój „patent” na tego przeciwnika. Przywołuję tu niespodziankę z Memoriału T. Gniota w Policach, gdzie Wojtkowi mimo sporej różnicy rankingowej również udało się wygrać w partii klasycznej. Jednak cały turniej nie był zbyt udany dla naszego czołowego juniora, ponieważ porażki z niżej notowanymi przeciwnikami pozwoliły na zajęcia zaledwie VII miejsca z rezultatem 3,5 pkt. Niewiele lepiej zaprezentował się autor słów, Arkadiusz Korbal, zdobywając 4 punkty i VI lokatę. Przyzwoicie wypadł Krystian Jacek, który  zdobył 6 punktów i dobremu finiszowi 3 z 3 zawdzięcza miejsce „na pudle”.
Turniej był naprawdę ciężką przeprawą i miał wyrównany poziom godny finału. Niech o tym świadczy ciekawostka, że w historii moich potyczek w szachach szybkich udało mi się wygrać i przegrać partię prawie z każdym z finalistów (z jednym z nich „nie udało” mi się jeszcze przegrać;)). Myślę też, że wielu innych finalistów może powiedzieć to samo.