IMG_20160205_131128[1].jpgW dniach 5-7. lutego w siedzibie KSz Gryf Szczecin przy al. Wyzwolenia 7 odbyły się dwa turnieje:

W turnieju głównym zwyciężył aktualny mistrz Polski do lat 10, Gracjan Grzesik (AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin), który zdobył 5.5 punkta z 7 partii. Tym samym dorobkiem punktowym ale gorszą wartościowością mógł pochwalić się Maciej Górka ze Szczecina, który zrobił życiowy wynik. Rzadko zdarza się żeby w jednym turnieju zawodnik wyrobił normę na II kategorię i jeszcze częściową na I kategorię (z 6 partii – pauza w I rundzie). Trzecie miejsce z rezultatem 5.0 punktów zajął Piotr Styliński (UKS OPP Kołobrzeg) również wypełniając normę częściową na I kategorię.

W turnieju szachów błyskawicznych całe podium zajęli zawodnicy KSz Gryf Szczecin. I miejsce zajął Bartosz Pułka (9.5 pkt z 11), II miejsce Arkadiusz Korbal, a III miejsce Jan Gregorz (obaj 8.0 pkt z 11).